Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Melburnā atklāts Brēmaņu dārzs

Skolas gada atklāšana

Laikraksts Latvietis Nr. 493, 2018. g. 9. febr.
Iveta Samule -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pārzinis Aldis Sveilis atklāj 2018. mācības gadu.  Pie karoga sardzes 8. klases audzēkņi – Markus Rolavs, Andrejs Kristovskis un Emīlija Cīrule. FOTO Andrejs Kristovskis.

Kārlis Brēmanis (no labās) atklāj jauno Brēmaņu dārzu.  No kreisās: Aldis Sveilis un Markus Rolavs. FOTO Andrejs Kristovskis.

Daugavas skolas bibliotekāre Indra Ritere izsniedz liecības čaklajiem lasītājiem. FOTO Andrejs Kristovskis.

Daugavas skolas Brēmaņu dārza plāksnītes. FOTO Andrejs Kristovskis.

MLBDaugavasSkola

MLB Daugavas skolai jaunais mācību gads iesākās sestdien, 3. februārī, ar divām svinībām – skolas gada un nama priekšējā dārza atklāšanu. Pēc gadu ilgās pārbūves jaunais dārzs tagad veltīts ilggadīgajiem skolas darbiniekiem un pedagogiem – Gerhardam un Kārlim Brēmaņiem.

Skolas gada atklāšana iesākās ar godu viesu, skolēnu, skolotāju un vecāku pulcēšanos skolas nama priekšējā dārzā. Skolas pārzinis Aldis Sveilis apsveica klātesošos jaunajā – 2018. mācību gadā. Pēc skolas tradīcijām karogu ienesa jaunie 8. klases audzēkņi; sekoja Latvijas valsts himna un lūgšana 7. klases audzēkņu vadībā.

Indra Ritere, skolas bibliotekāre, tad izsniedza apliecības čaklajiem lasītājiem, kuri 2017. mācību gadā bija piedalījušies Latvijas Nacionālās Bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmā Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija.

Dārza atklāšanu iesākot, klātesošos uzrunāja skolas padomes priekšsēde Lāra Brennere. Lāra pateicās visiem, kas bija piestrādājuši dārza izveidošanā, īpaši minot Paulu Kasparsonu par skaisto dizainu un projekta vadīšanu, kā arī Līsu Birzuli par idejas izstrādāšanu.

Aldis Sveilis uzrunā pateicās Kārlim Brēmanim par viņa lielo darbu. Viņš ir pazīstams Melburnas Latviešu vidusskolas skolotājs un bijušais pārzinis, kurš vairāk nekā 40 gadus ir veltījis latviešu valodas izglītībai Melburnā.

„Daugavas skola var būt pateicīgi par Kārļa tēvu – Gerhardu Brēmani,“ turpināja Aldis.

„Brēmaņa kungs Daugavas skolā nostrādāja 35 gadus; 21 no šiem gadiem viņš bija pārzinis! Viņš bija skolas stūrakmens un pašaizliedzīgs. Nobeigšu ar viņa vārdiem – „darbs ir svarīgāks par darītāju“!“ stāstīja Aldis.

Tad Kārlis Brēmanis atklāja dārza plāksnīti.

Skolas saime arī pateicās Brunu ģimenei par ziedojumu remontdarba projektam, par piemiņu bijušajam Daugavas skolas absolventam Imantam, kurš pagājušā gadā aizgāja aizsaulē. Par godu Imantam Brunam pie dārza sola arī tiks piestiprināta piemiņas plāksnīte.

Pēc atklāšanas goda viesi, skolotāji un vecāki jauki pakavējās jaunajā dārzā, cienājoties ar uzkodām un kafiju.

Skolas diena nobeidzās ar Melburnas skautu un gaidu vienību rīkoto pēcpusdienu; tajā visa skolas saime baudīja ceptas desiņas un atspirdzinājumus.

MLB Daugavas skola darbojās sestdienās no plkst.11.30 Melburnas Latviešu namā bērniem no sagatavošanas klases līdz 8. klasei. Skola aicina savā saimē jebkuru bērnu un viņa ģimeni, kam ir interese apgūt latviešu valodu un uzzināt par latviešu kultūru un izcelsmi! Tuvāku informāciju sniedz skolas pārzinis Aldis Sveilis (info@daugavasskola.com.au).

Iveta Samulis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com