Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dziesmu un deju svētku biļetes

1 mlj. pieprasījumu pēc 95 250 biļetēm pirmās sešās stundas

Laikraksts Latvietis Nr. 497, 2018. g. 14. martā
Inga Vasiļjeva -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
2018-XXVI-DziesmuSvetki

Pirmajā biļešu tirdzniecības dienā uz Dziesmu un deju svētkiem (līdz plkst. 17.00) ir iegādātas 60417 biļetes, kas kopā sastāda 64% no kopējā biļešu skaita, kas ir pieejamas publiskā tirdzniecībā. Publiskā tirdzniecībā 3. martā tika nodots 95 250 biļešu uz Dziesmu un deju svētku 19 maksas pasākumiem. Interneta veikalā www.bilesuparadize.lv 3. martā līdz 17.00 tika pārdoti 38,02% no kopējā publiskai tirdzniecībai nodoto biļešu skaita. Šobrīd ir pieejamas biļetes uz 10 maksas pasākumiem – pūtēju orķestra koncertu, mazākumtautību koncertu, tautas mūzikas koncertu, vokālo ansambļu koncerts, latviešu vokāli simfoniskās mūzikas koncerts un noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumu.

„Visas dienas laikā mēs, kā svētku rīkotāji nemitīgi monitorējām biļešu tirdzniecības situāciju gan kasēs, gan internetā. Kā liecina biļešu tirgotāja sniegtie operatīvie dati, tirdzniecība ir noritējusi nepārtraukti gan kasēs, gan internetā – vienlaicīgi sistēmā tika apkalpoti vidēji 1000 pircēju. Mūsu novērojumi un biļešu pircēju sniegtā informācija liecina, ka biļešu tiešsaistes sistēma gan kasēs, gan internetā ir bijusi ļoti lēna. Esam konstatējuši arī to, ka biļešu pakalpojuma sniedzējs ir piemērojis interneta veikala lietošanas komisijas maksu. Bet saskaņā noslēgto līgumu starp LNKC un SIA Biļešu Paradīze, pakalpojuma sniedzējs nav tiesīgs piemērot papildus biļešu tirdzniecības komisiju jeb apkalpošanas maksu, tāpēc veiksim saistošas juridiskās procedūras, lai saņemtu skaidrojumu par situāciju un operatīvi lemtu par turpmāko rīcību. Šobrīd apkopojam un analizējam visus problēmjautājumus, lai jau nedēļas pirmajās dienās sniegtu gan rīkotāja, gan biļešu pārdevēja skaidrojumu sabiedrībai,“ akcentē Svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Sludinājumu portālos ir parādījušās biļetes uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem par cenu, kas pārsniedz tās sākotnējo vērtību. „Mūsu rokās nav juridisku ieroču cīņai ar šiem negodprātīgajiem cilvēkiem. Mēs varam tikai aicināt neiegādāties biļetes no pārpircējiem. Ja pērkat biļetes ārpus tirdzniecības vietām, pastāv augsts risks nopirkt viltotas biļetes. Kā rīkotājs mēs varam izteikt nožēlu par to, ka Dziesmu un deju svētku biļetes pakļautas šādai negodīgai rīcībai,“ stāsta Eva Juhņēviča.

Dziesmu un deju svētku programmu kopā veido 65 pasākumi, no kuriem 43 ir brīvi pieejami un ir bez maksas. Visu svētku nedēļu dažādās Rīgas vietas – Vērmanes dārzā, Esplanādē, Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā, Doma laukumā, Rīgas skvēros un parkos, notiks kultūras pasākumi un koncerti. Pasākumu pieejamība būs nodrošināta sabiedriskajos medijos un internetā.

Publiskajā tirdzniecībā uz visiem maksas pasākumiem tika nodotas 95 230 biļetes (75% no kopējā biļešu skaita), t.sk. 47 431 biļete uz Noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumu un koncertu (77,73% no kopējā Noslēguma koncerta un ģenerālmēģinājuma biļešu skaita) un 23 640 biļetes uz deju lieluzvedumu (75,38% no kopējā deju lieluzveduma ģenerālmēģinājuma un divu koncertu biļešu skaita).

Biļešu iepriekšējā rezervācija tiek piešķirtas tikai uz Noslēguma koncertu un deju lieluzvedumu – tie ir vidēji 24% no biļešu skaita uz Noslēguma koncertu (7 429 biļešu uz 7.07. un 8.07.) un dejas lieluzvedumu (7 220 biļetes uz 05.07., 06.07. un 07.07.). No visām iepriekšējās rezervācijas biļetēm vidēji 70% nonāks Dziesmu un deju svētku procesa uzturētājiem (Latvijas pašvaldībām, PBLA, Unesco, LNKC u.c.), vidēji 15% divām sociālajām grupām – cilvēkiem ar kustību traucējumiem un daudzbērnu ģimenēm ar karti 3+. Vidēji 8% Svētku rīkošanā iesaistītajiem sadarbības partneriem un organizācijām (atbalstītāji, informatīvie partneri, pasākumu norises vietas u.c.) un vidēji 7% valsts pārvaldei (Saeima, Ministru kabinets, Kultūras ministrija, Ārlietu ministrija u.c.).

Ielūgumu skaits uz Dziesmu un deju svētkiem nepārsniegs 2% no biļešu skaita un Deju lieluzvedumu un Noslēguma koncertu. Ielūgumu skaits uz deju lieluzvedumu 06.07. ir 113 (1,1% no biļešu skaita uz konkrēto pasākumu), uz deju lieluzvedumu 07.07. – 194 (1,8% no biļešu skaita uz konkrēto pasākumu), uz Noslēguma koncertu 08.07. – 462 (1,5 % no biļešu skaita uz konkrēto koncertu). Ielūgumus plāno piešķirt trim valsts augstākajām amatpersonām, bijušajiem valsts prezidentiem, Dziesmu un deju svētku procesa uzturētājiem (Dziesmu un deju svētku padome, PBLA, Rīcības komiteja), Dziesmu un deju svētku goda viesiem (Izcilības balvas ieguvējiem, LNKC sadarbības organizācijas ārvalstīs), kā arī Dziesmu un deju svētku satura veidotājiem (virsdiriģentiem, virsvadītājiem goda visdiriģentiem un goda virsvadītājiem, mūzikas un tekstu autoriem, tautas mākslas nozaru pārstāvjiem saskaņā ar nozaru padomju lēmumiem, kā arī pasākumu radošajām komandām).

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio un Circle K Latvia.

Inga Vasiļjeva
XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki
Sabiedrisko attiecību vadītāja



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com