Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Daudzkultūru festivāls Kanberā

Latvieši piedalās Eiropas Savienības paspārnē

Laikraksts Latvietis Nr. 497, 2018. g. 14. martā
Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latvijas valsts (ES paspārnē) novietne – Ilze Lapsa Bales. FOTO Egons Eversons.

Kanberas latviešu tautas deju kopas „Sprigulītis“ dejotāji  festivālā. FOTO Maruta Valša (Walsh).

Kopš 1981. gada, kad pirmo reizi Kanberā notika Daudzkultūru festivāls, tas ir vērsies plašumā, gan kā dalībnieku, tā arī apmeklētāju skaitā. Tas notiek ik gadu februāra mēneša pirmajā pusē, vienā no Kanbera galvenajiem iepirkšanās centriem Civic. Šī centra ielu satiksme, atskaitot dažas galvenās satiksmes ielas, ir slēgta, un visās šajās ielās un laukumos ir novietnes ar daudzu tautu nacionālajiem ēdieniem, dzērieniem, kā arī informatīviem materiāliem par tautām pasaulē.

Kopš 2015. gada – trīs pēdējos gadus, saziņā ar Latvijas vēstniecību Austrālijā, atbildīgi par Latvijas valsts novietni (ES paspārnē) bija Vita un Egons Eversoni.

Šogad, saziņā ar Eversoniem, atbildību par Latvijas valsts (ES paspārnē) novietni uzņēmās, to iekārtoja un vadīja Ilze Lapsa Bales ar palīgiem.

Novietne bija gaumīgi iekārtota, greznota ar folkloras rakstiem un manekenu – tērptu Nīcas tautas tērpā. Ilze ar palīgiem ieinteresētajiem garām gājējiem izdalīja skrejlapas un stāstīja par Latviju.

Pie novietnes uz brīdi piestājās ACT Minister for Multicultural Affairs – Reišele Stīvena-Smita (Rachel Stephen-Smith).

Pievakarē uz vienas no speciāli būvētajām estrādēm ar tautas dejām nu jau ceturto gadu šajā festivālā uzstājās Kanberas latviešu tautas deju kopa Sprigulītis Janīnas Strautas un Tomasa Volša (Walsh) vadībā. Ar savu vijīgo dejojumu, krāšņajos, baltos Abrenes tautas tērpos viņi pievilka un iepriecināja skatītāju acis.

Kā visus iepriekšējos gadus, tā arī šoreiz, – pie novietnes plīvoja sarkanbaltsarkanais karogs.

Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com