Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Prezidents Vējonis Ņujorkā

Latvijas simtgades svinēšana „Madison Square Gardens“

Laikraksts Latvietis Nr. 499, 2018. g. 16. apr.
Daris Dēliņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: LR vēstnieks ASV Andris Teikmanis, Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Matīss Dēliņš, LR goda konsuls Melburnā Jānis Roberts Dēliņš un LR goda konsuls Ņujorkā Daris Dēliņš. FOTO Gatis Bergmanis, Valsts prezidenta kancelejas fotogrāfs.

No kreisās: Kristaps Porziņģis, prezidents Raimonds Vējonis. FOTO Gatis Bergmanis, Valsts prezidenta kancelejas fotogrāfs.

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis aprīļa pirmajā nedēļa viesojās ASV. Vizītes laikā prezidents R. Vējonis tikās ne tikai ar ASV prezidentu Donaldu Trumpu Baltā namā, Vašingtonā, bet 6. un 7. aprīlī iegriezās arī Ņujorkā.

Ņujorkā R. Vējonis tikās ar ASV investoriem Latvijā, ar ASV kongresa pārstāvjiem, ar žurnālistiem (tajā skaitā no Wall Street Journal un Financial Times laikrakstiem), ar ASV ārpolitikas speciālistiem, kā arī ar vietējo latviešu kopienu.

Sestdien, 7. aprīlī, LV prezidents R. Vējonis apmeklēja Ņujorkas Latviešu namu Jonkeros, kur viņš tikās ar sestdienas skolas audzēkņiem, kas viņam sniedza priekšnesumu. Pēc biznesa pusdienām ar žurnālistiem, Valsts prezidents iegriezās kādā krodziņā 38. ielā, Menhatenā, kur bija pulcējušies daudz latviešu, kas gatavojās tajā vakarā piedalīties basketbola spēlē slavenajā Madison Square Garden (MSG) zālē. Spēle bija veltīta Latvijas simtgades svinībām. MSG ēkā bija apgaismota Latvijas karoga krāsās. Starp 19 812 skatītājiem bija vairāk nekā 700 latviešu; daži bija pat ieradušies no Latvijas, Anglijas, Kanādas un Austrālijas, lai varētu piedalīties šajā speciālajā vakarā. Pirms spēles sākuma Ņujorkas Latviešu koris nodziedāja ASV valsts himnu un LV prezidents R. Vējonis spēles laukumā publikas priekšātikās ar NY Knicks zvaigzni Kristapu Porziņģi, kas prezidentam Vējonim uzdāvināju speciālu Knicks kreklu ar logo Vējonis 100.

Publika spēles laikā varēja baudīt svaigi ceptus pīrāgus, kas ļoti ātri tika izpirkti!

Prezidenta R. Vējoņa apmeklējumu Ņujorkā palīdzēja organizēt LR goda konsuls Ņujorkā Daris Dēliņš.

Daris Dēliņš
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com