Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sieviešu dienas apbalvojums Margotai Puķītei

Apbalvojumu pasniedz mērs un viņa kundze

Laikraksts Latvietis Nr. 499, 2018. g. 16. apr.
Rudīte Bērziņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisas: Adelaides mērs Mārtins Heizijs (Martin Haese), Margota Puķīte un Ženevīva  Tesēra-Heizija (Genevieve Theseira-Haese). FOTO Rudīte Bērziņa.

Š.g. 8. martā, ko daudzās pasaules malās atzīmē kā Starptautisko sieviešu dienu, Adelaides mērs Mārtins Heizījs (Martin Haese), kopā ar Dienvidaustrālijas daudzkultūru padomi (Multicultural Communities Council of SA Inc) rīkoja pieņemšanu Adelaides pilsētas nama greznajā Karalienes Adelaides telpā (Queen Adelaide Room), pirmo reizi piešķirot apbalvojumus, dēvētus – Quiet achievers Awards – sievietēm, kuras ar lielu entuziasmu un neatlaidību bez atalgojuma strādā kādā no Adelaides daudzajām etniskajām grupām.

Ieejot Karalienes Adelaides telpā, man pretī uz liela ekrāna parādījās Adelaides latvietes Margotas Puķītes smaidošā seja, un tūlīt sapratu, ka starp sievietēm, kuras šajā dienā godinās, būs arī mūsu Margota.

Formālā ceremonijā mērs un viņa kundze Ženevīva Tesēra Heizija (Genevieve Theseira-Haese) pasniedza Margotai apbalvojumu par viņas lielo un ilggadīgo darbu ne tikai vietējā latviešu sabiedrībā, bet baltiešu aprūpes namā Amber Aged Care, kurā Margota bija valdes priekšsēde no 2006. – 2012.g. un vēl arvien ir valdes locekle, un Dienvidaustrālijas daudzkultūru padomē, kurā Margota darbojās kā valdes locekle kopš 2014. gada.

Latviešu sabiedrībā Margota ilgus gadus darbojās gan gaidu organizācijā, gan skolā. Par šo darbu saņēmusi austrāļu gaidu organizācijas Banksijas (Banksia) apbalvojumu 1991. g. un 2009. g., saņēmusi etnisko skolu labākās tā gada skolotājas apbalvojumu. Jau vairāk nekā desmit gadus Margota pazīstama ar savu devumu aprūpētāju grupai Laima. Margota ir studentu apvienības Atāls locekle un dzied ALB jauktajā korī Dziesmu laiva. Ir vēl daudz pasākumu, kuros Margota ir ziedojusi savu laiku.

Varu droši teikt, ka būtu rets cilvēks Adelaides latviešu sabiedrībā, kurš nepazītu vai nebūtu sastapies ar Margotu. Apbalvojums Quiet achievers award ir noteikti pelnīts, un varam būt pateicīgi un lepni, ka Margota ceļ latviešu vārdu arī austrāliešu sabiedrībā.

Rudīte Bērziņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com