Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kas notiek, gatavojoties Kultūras dienām Adelaidē?

Droši un braši brauciet uz Adelaidi!

Laikraksts Latvietis Nr. 499, 2018. g. 16. apr.
Rūdis Dancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL57KD

Mēs drīz atzīmēsim 250 dienas līdz Austrālijas Latviešu 57. Kultūras dienu atklāšanai Adelaidē, un Rīcības komiteja dūšīgi strādā, lai sagatavotu ražīgu dienu programmu!

Mēs nupat saņēmām ziņu, ka mūsu svētkos piedalīsies TDA Rotaļa no Rīgas. Rotaļa ir viena no augstākās kvalitātes deju grupām Latvijā, un savas darbības gados saņēmusi vairākas godalgas un atzinības rakstus. Runājot ar Rotaļas dalībniekiem, uzzināju, ka viņi ar nepacietību gaida braukšanu uz siltām zemēm, lai piedalītos mūsu Kultūras dienās! Rotaļa piedalīsies kopējā tautas deju uzvedumā, kas notiks 28. decembrī Skotu teātrī, Adelaidē. Būs vēl īpaša iespēja redzēt rotaļniekus 29. decembrī viņu pašu koncertā (arī Skotu teātrī). Koncerta nosaukums Pa Saules ceļu. Publika jau interesējas, kā var nopirkt biļetes!

Lilita Daenke cītīgi strādā pie Atklāšanas koncerta, kas notiks 26. decembrī, Tālavas Lielajā zālē. Atklāšanas koncerts ir ļoti svarīga daļa no Kultūras dienām, jo tas atver durvis mūsu nedēļas dienu programmai. Melburnas slavenais vīru koris Veseris ir apsolījis Atklāšanas koncertā dziedāt savā veserīgajā manierē, kas publikai ir vienmēr patikusi. Un būs vēl citi interesanti un skaisti priekšnesumi, ko pašreiz vēl neatklāsim.

Pie informācijas izplatīšanas strādā Māris Ozols. Māris ir sagatavojis mūsu tīmekļa lappusi ar ļoti daudzvērtīgu informāciju, ieskaitot mūsu dienu programmu. Šobrīd nav redzama visa programmas informācija, bet mēs jūs aicinām turpināt apmeklēt tīmekļa lappusi jūsu brīvajā laikā, lai saņemtu jaunākās Kultūras dienu ziņas! Lappusē var arī uzzināt saiti ar mūsu oficiālo Facebook lappusi. Lappusē var skatīties jaunākas ziņas video un bilžu formātā.

Katrā mēneša pēdējā ceturtdienā notiek radio intervijas ar Rīcības komitejas dalībniekiem Adelaides radio raidījumā, ko vada Skaidrīte Aguļēviča. Notiek pārrunas un diskusijas par Kultūras dienu jaunumiem. Mēs jūs aicinām klausīties! Raidījums notiek plkst.7 pēc Adelaides laika un to arī var klausīties internetā, apmeklējot tīmekļa lappusi www.5ebi.com.au. Stacijas numurs ir 103.1FM. Ieslēdziet savus radio!

Pie KD Noslēguma Balles strādā Ināra Kalniņa. Ināra ir viena no Adelaides latviešu sabiedrības darbiniecēm, kas uztur mūsu latviešu sabiedrību ar stiprām rokām un savām latviešu ēdienu gatavošanas spējām! Ināra bieži demonstrē latvisko ēdienu gatavošanu ALB pavārmākas nodarbībās; viņa ir arī klājusi galdus vairākos sarīkojumos. Šogad Ināra cītīgi strādā pie Vecgada balles sagatavošanas. Mēs varēsim priecīgi sagaidīt Jauno gadu Ellingtonas centrā. Ellingtona ir ļoti skaists svinību centrs, kas atrodas netālu no pilsētas centra. Vakars iecerēts ļoti speciāls. Kamēr gaidīsim pusnakti – plkst. 12, dalībnieki aicināti baudīt Dienvidaustrālijas garšīgākos vīnus un šampānieti. Galdi būs klāti kā uz karaliskām kāzām ar augstākā stila ēdieniem. Mūziku spēlēs latviešu kapella, ieskaitot latviešu dejas. Vecgada vakara ballē jāpiedalās visiem, kas ir Kultūras dienas apmeklējuši. Par biļešu iegādi un citām detaļām mēs dzirdēsim no Ināras nākamajos mēnešos. Aicinu visus sagatavot vakartērpus un piedalīties šajā nozīmīgajā notikumā!

Kultūras dienas ir Austrālijas vislielākie un svarīgākie latviešu svētki. KD aicina latviešus no visām Austrālijas malām piedalīties un apmeklēt koncertus. Kultūras dienas bagātina mūsu Austrālijas latviešu sabiedrību un palīdz sabiedrībā uzturēt latvisku garu. Ņemot vērā, ka šogad notiek Dziesmu Svētki Rīgā un daudzi Austrālijas latvieši ceļos tālo ceļu, lai savienotos ar savām latviskajām saknēm, KD Rīcības komiteja nevar atturēt cilvēkus no braukšanas un Latviju, bet mēs varam jūs aicināt uz Adelaidi, lai parādītu mūsu KD to, kas ir apgūts Latvijā! Brauciet, lūdzu, droši uz Rīgu, bet decembrī, tikpat droši un braši brauciet uz Adelaidi!

No Rīgas uz Adelaidi. Tiksimies Kultūras dienās!

Rūdis Dancis,
Austrālijas Latviešu 57. Kultūras dienu Rīcības komitejas vadītājs
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com