Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ar siltu sirdi Austrālijā!

Operdziedātāja Maija Kovaļevska ielūdz uz labdarības koncertiem!

Laikraksts Latvietis Nr. 499, 2018. g. 16. apr.
Anita Andersone un Laura Freināte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Maija Kovaļevska. FOTO Olga Šleihere (Olga Schleicher).

Dzintra Erliha. FOTO Publicitātes foto.

Pasaules operzvaigzne – latviete Maija Kovaļevska – ielūdz Austrālijas latviešus uz labdarības koncertiem Sidnejā, Adelaidē un Melburnā šī gada aprīļa beigās un maija sākumā.

Maija Kovaļevska patreiz atrodas Sidnejā, lai Austrālijas Operā dziedātu Mimi lomu Dž. Pučīni Bohēma no 23. marta līdz 22. aprīlim. Maija Kovaļevska pirmo reizi Austrālijas Operā Mimi lomā uzstājās 2015. gada janvārī, gūstot izcilu atzinību. (Red.: Skat. LL346, (laikraksts.com/raksti/5105) un LL404 (laikraksts.com/raksti/6171)) Māksliniece Austrālijas operā ir ļoti gaidīta. Iestudējums, kurā viņu var redzēt tagad, ir pavisam jauns, darbībai risinoties Parīzē, 1960. gadu beigās.

Pienākumiem ar Austrālijas Operu beidzoties, Maija Kovaļevska izteikusi vēlēšanos sniegt koncertus Austrālijas latviešiem un ziedot koncerta ienākumus ar labdarības organizācijas Ziedot.lv starpniecību bērniņiem ar īpašām vajadzībām – mākslinieces dāvana Latvijas Simtgadei.

Koncerttūre latviešu centros Austrālijā

Maija Kovaļevska uzstāsies kopā ar starptautisko konkursu laureāti, izcilo pianisti Dzintru Erlihu. Dzintra Erliha, kura ieradīsies no Latvijas mēneša beigās, lai pievienoties operdziedātājai un bagātinātu koncertu arī ar klaviermūzikas solo skaņdarbu izpildīšanu. Pirmais koncerts māksliniecēm būs Sidnejā sestdien, 28. aprīlī plkst. 14.00, Sidnejas Latviešu namā. Koncerti notiks vēl Adelaidē piektdien, 4. maijā, plkst. 18.00, Sv. Pētera Latviešu ev. lut. baznīcā un pēc tam Melburnā svētdien, 6. maijā, plkst. 14.00, Melburnas Latviešu namā.

Koncertā skanēs garīgā mūzika, latviešu kamermūzika un populārā opermūzika. Mākslinieces izpildīs L. Garūtas, J. Vītola, A. Kalniņa, P. Vaska, J. S. Baha, Š. Guno, Dž. Pučīni u.c. komponistu radītos skaņdarbus.

Maija Kovaļevska un Dzintra Erliha, kopā ar basu Krišjāni Norveli, Latvijas Nacionālās operas solistu, ieskaņojuši latviešu kamermūzikas kompaktdisku Ar siltu sirdi, kuram prezentācija paredzēta Austrālijas koncertos. Mākslinieces pēc koncerta labprāt tiksies ar tautiešiem un ar prieku parakstīs jaunizdotos diskus. Visi ienākumi no albuma pārdošanas arī nonāks īpašo bērniņu atbalstam; Ziedot.lv no saziedotās naudas neieturēs nekādu komisijas vai starpniecības maksu.

Labdarības akcijas Ar siltu sirdi mērķis ir sniegt atbalstu ģimenēm, kuras vērsušās pie labdarības organizācijas Ziedot.lv, lai saņemtu speciālistu nozīmēto, ārstniecisko terapiju bērniem ar īpašām vajadzībām, kura tiem nepieciešama, bet valsts un pašvaldība to nespēj finansēt pietiekamā apmērā. Maija Kovaļevska ir akcijas Ar siltu sirdi patronese.

„Daudz mazu bērnu sirsniņas dzīvo cerībā, ka arī viņi reiz varēs būt līdzīgi saviem vienaudžiem – spēs kopā ar tiem skriet un rotaļāties, paslepus veikt kādu nelielu palaidnību un ar labiem darbiem iepriecināt vecākus.

Tomēr mūsu vidū ir bērni, kuriem šī ir tikai cerība. Īsta mīlestība un neizmērojama pacietība nepieciešama vecākiem, kuru ikdiena paiet, cīnoties par savu bērniņu. Tas ir emocionāli un fiziski smagi. Ģimenēm ar īpašiem bērniņiem nepieciešams mūsu atbalsts un sajūta, ka arī šādi bērni un viņu vecāki ir Latvijai svarīgi.

Brīnišķīgo mūziķu – dziedātāju Maijas Kovaļevskas un Krišjāņa Norveļa, pianistes Dzintras Erlihas veidotais albums „Ar siltu sirdi“ ir dāvana Latvijas sabiedrībai un ģimenēm ar īpašiem bērniņiem,“ stāsta Ziedot.lv pārstāve Ilze Ošāne.

Tuvāka informācija atrodama: https://www.ziedot.lv/

Maija Kovaļevska

Operdziedātāja ieguvusi maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā A. Garančas klasē un kopš 2003. gada vokālās prasmes papildina pie Mirellas Freni, Itālijā. Maija Kovaļevska ir pirmā no mūsdienu latviešu dziedātājām, kas uzstājusies Ņujorkas Metropolitēna Operā un tajā piedalījusies jau vairāk nekā 50 izrādēs. Pēc uzvaras starptautiskajā jauno operdziedoņu konkursā Operalia 2006. gadā māksliniece izveidojusi internacionālu karjeru un turpina uzstāties ievērojamākajos operteātros visā pasaulē – Eiropā, Āzijā, Amerikas Savienotās valstīs, Austrālijā.

Dziedātāja saņēmusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Goda profesora titulu par īpašu ieguldījumu mūzikas attīstībā un Latvijas vārda nešanu pasaulē, kā arī Latvijas valsts augstāko apbalvojumu – Triju zvaigžņu ordeni.

Tuvāka informācija atrodama: maijakovalevska.com.

Dzintra Erliha

Dzintra Erliha absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, kur ieguvusi mākslas zinātņu doktora grādu ar disertāciju par Lūcijas Garūtas kamermūziku: biogrāfiskais konteksts, stils un interpretācija. Veiksmīgi piedalījusies vairākos starptautiskos konkursos, tostarp 1. vietu ROMA-1997 Itālijā, 3. vietu Ludmilas Kņezkovas-Hasijas pianistu konkursā Kanādā, 1. vietu starptautiskajā Nikolaja Rubinšteina pianistu konkursā Francijā.

Vairākas reizes devusies skoloties uz Kanādu pie izcilā latviešu pianista Artura Ozoliņa. Papildinājusi zināšanas starptautiskās slavenu pianistu meistarklasēs.

Koncertējusi Latvijā un ārpus Latvijas vairākās valstīs, tostarp Brazīlijā, Kanādā, Islandē, Francijā, Somijā, Polijā, Ukrainā un tagad pirmo reizi Austrālijā.

Tuvāka informācija atrodama: dzintraerliha.com.

Informācija par koncertiem/biļešu iegādi:

Sidnejā: Imants Līcis, Latviešu namā 9744 8500 vai office@slb.org.au;

Adelaidē: Ilze Radziņa, 0406 716 464 alb@alb.org.au;

Melburnā: Anita Andersone 0411 263 973 granita@ozemail.com.au.

Sirsnīga pateicība LAAJ par dāsno atbalstu koncerttūres rīkošanā!

Anita Andersone
LAAJ vicepriekšsēde (Viktorijā)

Laura Freināte
„Ziedot.lv“ pārstāve
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com