Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


AL 57. Kultūras dienu viesi

No Rīgas uz Adelaidi – Tautas deju ansamblis „Rotaļa“

Laikraksts Latvietis Nr. 500, 2018. g. 27. apr.
Rūdis Dancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL57KD

Tautas deju ansamblis „Rotaļa“. FOTO Publicitātes foto.

Kā jau ierasts, Austrālijas Kultūras dienās programmu bagātina viesi no Latvijas. Tā arī šī gada beigās, AL57.KD savu līdzdalību ir apstiprinājis izcilais Tautas deju ansamblis (TDA) Rotaļa. TDA Rotaļa piedalīsies KD Tautas deju uzvedumā 28. decembrī. TDA Rotaļa arī uzvedīs AL57.KD īpaši izveidotu uzvedumu, kuru KD apmeklētāji varēs noskatīties 29. decembrī. Abas garām nepalaižamās izrādes notiks Skotu Teātrī (Scott Theatre), Adelaides Universitātē.

AL57.KD Rīcības komitejas priekšsēdis Rūdis Dancis stāsta, ka TDA Rotaļa šķiet vairāk kā mīlīga ģimene nekā deju ansamblis. Šī mīlestība izpaužas deju soļos, kuri ievilina skatītājus deju ritmā, tā radot prieku un piederības sajūtu. Nav šaubu, ka TDA Rotaļa tiek uzskatīts kā viens no augstākā līmeņa deju ansambļiem Latvijā. Esam gandarīti un priecājamies, ka TDA Rotaļa mēros garo ceļu uz Adelaidi.

TDA Rotaļa no dibināšanas brīža vadīja Aija Baumane. Kopš 1989. gada ansambļa vadītājs ir Gints Baumanis, kura vadībā ansamblis sekmīgi iestudējis jaunas un interesantas horeogrāfijas, kuras labprāt savā repertuārā iekļauj arī citi deju ansambļi. Gints Baumanis arī ir deju svētku mākslinieciskais vadītājs un horeogrāfs. Viņš ik gadus rada jaunas deju idejas un skates, bet tomēr saglabā vecos, vēsturiskos deju soļus. Tas noteikti iepriecinās Austrālijas latviešu dejotāju sabiedrību un ieinteresētos skatītājus.

Jau kopš dibināšanas TDA Rotaļa veidoja īpašu, raksturīgu latviešu dejas stilu un, turpinot deju jaunradi, kļuva par vienu no mākslinieciski interesantākajiem un tehniski spēcīgākajiem deju ansambļiem Latvijā, vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku deju ansambļu finālskatēs vairakkārt iegūstot pirmo vietu – 1990., 1993., 1998. gadā. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas plašāk pavērās iespējas piedalīties starptautiskajos folkloras deju festivālos visā pasaulē.

TDA Rotaļas ceļojumu vēsture ir bagāta, un nav šaubu, ka dejotājiem pases ar zīmogiem ir ātri piepildījušās un vairākkārt bijis jāmaina pases. Savā ceļojumu hronikā ansamblis viesojies vairākās Eiropas valstīs, tai skaitā Francijā, Vācijā un Bulgārijā. Tautas deju ansamblis ir uzstājies arī Indijā, Japānā un nesen – Dienvidkorejā. Dienvidkorejā TDA Rotaļa piedalījās Pasaules Deju festivālā (World Dance Festival). Šajā lielajā konkursā piedalījās dejotāji no Latvijas, Krievijas, Brazīlijas, Polijas, Slovākijas, Malaizijas, Peru, Seišelu salām, Izraēlas, Bulgārijas, Filipīnām, Čehijas. TDA Rotaļa ieguva godpilno 3. vietu.

AL57.KD Rīcības komiteja ir lielā sajūsmā, ka TDA Rotaļa uzstāsies KD Adelaidē. Tuvāka informācija par abiem koncertiem un plašāku KD programmu gaidāma turpmākajos AL57.KD ziņās.

Rūdis Dancis,
AL57.KD Rīcības komitejas priekšsēdis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com