Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Maija mēnesis

Laikraksts Latvietis Nr. 502, 2018. g. 15. maijā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Maija mēnesis sākas ar demokrātijas un neatkarības daudzināšanu.

Ja Padomju Savienībā svinēja, un pasaulē daudzviet vēl svin 1. maiju tikai kā Starptautisko darbaļaužu solidaritātes dienu, tad Latvijā šai dienai ir dubulta nozīme. Tā ir oficiāli: Darba svētki, Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena. Satversmes sapulci, kā pirmo demokrātiski ievēlēto Latvijas Republikas tautas pārstāvniecību, ir, iespējams, svarīgāk atzīmēt nekā Darba svētkus.

Cieši seko 4. maijs, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena, kad vēl pēc Padomju okupācijas likumiem ievēlētā Latvijas PSR Augstākā padome nobalsoja atjaunot Latvijas neatkarību.

Mātes diena maija otrajā svētdienā un Starptautiskā ģimenes diena 15. maijā uzsver ģimenes saites.

Bet līdz ar to arī nāk saulainais maija rīts – 15. maijs, kad Latvijā uz vairāk nekā pusgadsimtu demokrātijai bija aizvērtas durvis. „Mūžīga slava tautas lielajam saucējam un atbrīvotājam, mūsu Prezidentam Kārlim Ulmanim!“ 1938. gada 14. maijā rakstīja laikraksts Jaunākās ziņas.

Šodien varam iztikt bez tādiem saukļiem, bet tomēr atcerēsimies pozitīvo, ka latviešu tauta, kā liela ģimene, ir spējīga draudzīgi strādāt kopā un veikt lielus darbus.

GN
2018. g. 15. maijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com