Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Gleznu izstāde „Draudzenes“

Līvas Pakalnes un Annas Baklānes gleznu izstāde

Laikraksts Latvietis Nr. 502, 2018. g. 15. maijā
Mākslas galerija „Jēkabs“ -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Anna Baklāne, „Her“ („Viņa“), 2018 ,a.e, 95x120. FOTO Galerija „Jēkabs“.

Līva Pakalne, „Fly with me“, 2018 ,a.e, 46x38. FOTO Galerija „Jēkabs“.

No 26. aprīļa līdz pat maija beigām mākslas galerijā Jēkabs (Jēkaba ielā 26/28) ir apskatāma divu izcilo mūsdienu gleznotāju un ilggadējo draudzeņu, Līvas Pakalnes (1982) un Annas Baklānes (1982), darbu izstāde, kurā eksponētas kopā 15 gleznas – lielākā daļa no kurām tapušas pēdējā gada laikā.

Izstādei mākslinieces ir devušas nosaukumu Draudzenes, jo ir pārliecinātas, ka tieši šis nosaukums piestāv viņām abām un arī viņu gleznām. Ideja par kopīgu gleznu izstādi māksliniecēm radās organiski un viegli. Savstarpējā sapratne, līdz kurai mākslinieces ir nonākušas viena otru iepazīstot, ejot laikam, parādās viņu glezniecības stilā. Galvenais draudzības dzinējspēks ir beznosacījumu mīlestība pret mākslu, pietāte vienai pret otru un neizsīkstoša, fundamentāla uzticība glezniecībai, par ko arī ir šī izstāde.

Izstādē Draudzenes abu mākslinieču gleznas raksturo skrupulozu simbolu un tēlu valoda. Tā ir no gleznas uz gleznu ceļojoša realitāte, kas nemanāmi kļūst par izdomu. Vai otrādi – fantāziju, kuras radītās emocijas sniedzas pretī un ir sataustāmi īstas. Gleznas stāsta par harmonisku draudzību, kur nav novilktas striktas robežas starp realitāti un fantāziju. Galvenā loma gleznu kompozīcijā ir dota divu cilvēku mijiedarbībai, ap kuriem uzplaukst valdzinošs fons, kurš ir šīs komunikācijas atspulgs. Dominē divas sieviešu figūras, kas izcili raksturo un apstiprina izstādei doto nosaukumu.

Mākslas galerijā Jēkabs gleznotāju Līvas Pakalnes un Annas Baklanes darbi būs aplūkojami līdz 2018. gada maija beigām. Vairāk informācijas: www.paintings.lv.

Mākslas galerija „Jēkabs“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com