Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Valsts prezidents 18. nov. aicina turpināt tradīciju

Visā pasaulē kopīgi dziedāt Latvijas himnu

Laikraksts Latvietis Nr. 118, 2010. g. 11. nov.
Latvijas Valsts prezidenta kanceleja - Prezidenta preses dienests -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LVLielais

ZatlersV150

Valdis Zatlers

Latvijas valsts 92. dzimšanas dienā, 18. novembrī, svētku kulminācija būs Latvijas himnas dziedāšana. Valsts prezidents jau ir nosūtījis aicinājumu pašvaldībām un Latvijas vēstniekiem ārvalstīs, aicinot ikvienu turpināt skaistu un simbolisku tradīciju, kas tika aizsākta pagājušajā gadā 18. novembrī – visā pasaulē pulksten 21.00 pēc Latvijas laika kopīgi dziedāt valsts himnu Dievs, svētī Latviju! Valsts prezidents ir aicinājis pašvaldības un Latvijas vēstniecības ārvalstīs arī šogad iekļaut himnas dziedāšanu savā svētku pasākumu programmā.

Aicinājumā Valsts prezidents uzsver, ka „svētku gaidīšanas laiks ir skaists, un es ceru, ka šogad tas būs piepildīts ar pateicību, ka mums ir neatkarīga valsts, ka varam būt savas zemes saimnieki – brīvi Latvijas dēli un meitas.

Visvairāk cilvēkus vieno vienkāršas lietas – sajust citam cita plecu, vienoties kopīgā dziesmā, sasildīt rokas pie dzīvas uguns un tumšā svētku vakarā ieraudzīt logos sveču liesmas. Svinēsim Latvijas dzimšanas dienu ģimenes, draugu un domubiedru lokā pie kopīga ugunskura, ar svecītēm vai lāpām rokās! Gaišas domas un darbi ir labākā dāvana Latvijas dzimšanas dienā.

Lai 18. novembrī mūs visus – ikvienā novadā Latvijā un arī ārpus mūsu zemes robežām – vieno gaisma, labas domas un mūsu valsts himna!“ teikts aicinājumā.

18. novembra rītā Valsts prezidents Valdis Zatlers un Lilita Zatleres kundze apmeklēs ekumēnisko dievkalpojumu Rīgas Doma baznīcā. Dienas turpinājumā Valsts prezidents piedalīsies svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa un svinīgajā Saeimas sēdē. Valsts prezidents ar kundzi piedalīsies arī Nacionālo bruņoto spēku parādē.

Par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 92. gadadienai Valsts prezidents un Lilita Zatleres kundze aicinās uz svētku koncertu 18. novembrī tos Latvijas cilvēkus, kas ar pašaizliedzīgu darbu ir stiprinājuši Latviju un palīdzējuši nest tās vārdu pasaulē. Ielūgto viesu vidū būs labdarības un atbalstīto projektu pārstāvji, bērni ar īpašām vajadzībām, dažādu balvu un stipendiju laureāti, kultūras un izglītības darbinieki, sportisti, karavīri, policisti, ieslodzījuma vietu darbinieki, reģionālo vizīšu laikā iepazītie cilvēki, lielākie nodokļu maksātāji un citi Latvijas patrioti, kuriem Valsts prezidents vēlas pateikties.

Svētku koncerts notiks koncertzālē Lielā Ģilde, un tajā tiks atskaņota Latvijas Simfoniskā orķestra izveidotā programma diriģenta Karla Marka Šišona vadībā.

Plkst. 20.00 Valsts prezidents uzrunās Latvijas tautu pie Brīvības pieminekļa, bet pulksten 21.00 kopā ar Lilitu Zatleres kundzi Daugavmalā piedalīsies Latvijas himnas kopdziedāšanā.

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 92. gadadienu, Valsts prezidents un Lilita Zatleres kundze 18. novembra vakarā aicinās uz pieņemšanu Latvijā un ārvalstīs rezidējošos Latvijas vēstniekus un valsts augstākās amatpersonas. 18. novembra pieņemšana simboliski notiks Rīgas pilī, pēdējo reizi pirms tās atjaunošanas darbu uzsākšanas.

Latvijas Valsts prezidenta kanceleja
Prezidenta preses dienestsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com