Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Austrālijas Latviešu 57. Kultūras dienas

No Rīgas uz Adelaidi

Laikraksts Latvietis Nr. 502, 2018. g. 15. maijā
AL57. KD Rīcības komiteja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Austrālijas Latviešu 57. Kultūras dienas nes sev līdzi ne tikai izdevību priecāties, baudīt kultūru un stiprināt saites ar Latviju, bet arī atgādinājumu par Latvijas vēsturi, jo šogad ir arī Latvijas simtgade. Pirms simts gadiem – 1918. g. 18. novembrī Tautas padome pasludināja Latvijas neatkarību, kaut gan vēl sekoja sīvas cīņas un miers, kas ilgi tikai 22 gadus. Pēc otrā pasaules kara jaunas dzīves Austrālijā sāka cilvēki, kas dažādu iemesla dēļ galu galā atradās šeit un, gribot negribot, nodrošināja pamatus mūsu latviskai dzīvei šodien.

2018. gadā Kultūras dienas tiek rīkotas 57. reizi ar vislielāko prieku Adelaidē. Tradicionālie sarīkojumi nav nekur zuduši, un, tos papildinot, nāk klāt viesu grupas no Latvijas un varbūt arī kāds pārsteigums. Rīcības komitejas sastāvs ir galvenokārt Austrālijā dzimuši jaunieši un daži ne tik jauni, bet kopumā visi apzinās lielo atbildību, kas ir, rīkot laikmetīgas, interesantas un saistošas Kultūras dienas, jo šogad Latvijā notiek arī XXVI Vispārējie Latviešu Dziesmu un XVI Deju Svētki, kas jau tagad izaicina jūtu un emociju pārplūdumu.

Paturot šo visu prātā, KD simbols ir svētelis; liels, balts laimes putns, kas savā dzīves gaitā mēro garus ceļus un atgriežas mājās. Pirmajā AL57.KD afišā, kura sastopama Austrālijas un Jaunzēlandes latviešu centros, redzam svēteli, lidojam tumšajās debesīs un lietū. Tas atspoguļo latviešu bēgļu gaitas un tumšo nezināmo nākotni pēc kara. Afišu sērijā sekosim svēteļa lidojumam no Rīgas uz Adelaidi. Līdzīgi, kā kad šeit Austrālijā piedzīvojam gadalaiku maiņas, un saulaino dienu vietā nāk mākoņi un lietus, pirmie ceļotāji kā putni jau dodas uz Latviju, lai tur piedalītos svētkos. Sekojošās nedēļās ceļu uz Rīgu mēros ar vien vairāk dziedātāju, dancotāju, kultūras baudītāju, bet tad viņi atgriezīsies – no Rīgas uz Adelaidi.

Kultūras dienas būs izdevība Dziesmu un deju svētku dalībniekiem atskatīties un padzīvoties atmiņās, jo KD programmā ietilpst atskaņas; koris sniegs dziesmas, kas izskanējušas svētku estrādē, un tautas deju programmā piedalīsies Jūrmalnieki – Austrālijas dejotāji. KD būs arī izdevība tiem, kas netika pāri jūrai dalīties piedzīvotajā, arī baudīt kaut vai mazu daļu no tā, kas tika piedzīvots Latvijā. Neaizmirsīsim, kā mēs šeit nonācām, un priecāsimies par bagāto kultūru, kas tagad sniedzas pāri jūrām, jo Kultūras dienās vienmēr piedāvā kaut ko sevišķu, ja tikai katrs ir gatavs to uztvert.

AL57. KD Rīcības komiteja
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com