Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


SCIENTIA EST POTESTAS

Ģimenes dienas dievkalpojums Adelaides skolai

Laikraksts Latvietis Nr. 502, 2018. g. 15. maijā
Gunta R. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Prāv. Jānis Priedkalns ar Adelaides skolas skolniekiem un skolotājiem. FOTO Reinis Dancis.

Ģimenes dienai par godu latviešu skolas skolnieki 5. maijā Adelaidē bija aicināti uz dievkalpojumu sestdienā, lai nebūtu jāierodas regulārajā svētdienas dievkalpojumā. Piedalīšanās nebija obligāta, un tā kā bija vecāki, kuriem ir iebildumi pret kristīgo ticību, tad liela daļa skolnieku palika skolā regulārajās mācībās.

Dievkalpojums sākās ar korāli Gaišais rīts, tad prāv. Jānis Priedkalns gan latviski, gan angliski uzrunāja bērnus par ģimenes vērtību bērna dzīvē un audzināšanā. Ģimene ietver ne tikai vecākus, bet arī vecvecākus, un arī vecākā paaudze bija bagātīgi pārstāvēta. Īsais dievkalpojums beidzās ar korāli Pie rokas ņem un vadi.

Latīņu valodas nepratējiem – Scientia est potestas, manas vidusskolas moto, nozīmē Zināšanas ir spēks (nevis scientists eat potatoes, kā mēs skolā ņirgājāmies). Pati neesmu ticīga, bet nenožēloju, ka man ir kristīgās ticības zināšanas, jo tur ir daudz laba, vērtīga un dzīvē pielietojama. Neiepazīstināt bērnus ar šo mācību, kas ir daļa no latviešu kultūras un vēstures, nozīmē ierobežot viņu zināšanas un tādā veidā darīt viņiem pāri. Vai tad būtu tik slikti, bērnam pamācīties par kristīgo ticību, kura pirms simts gadiem Latvijas dibināšanas gadā bija Latvijā visai izplatīta? Vai kaitētu Ģimenes dienā aiziet uz baznīcu un to no iekšpuses vismaz apskatīt? Nav jātic visam ko dzird, bet vismaz rodas kāda saprašana, jo zināšanas ir spēks, kas dod izvēli.

Nevēlos iesaistīties strīdos starp skolu un baznīcu vai apvainot kādu ticīgu vai neticīgu. Šeit izteiktais ir tikai mans personīgais uzskats. Vecākiem ir brīva izvēle, sūtīt vai nesūtīt savus bērnus uz Ģimenes dienas dievkalpojumu, bet man ir nopietns jautājums: ja skolā māca latviešu valodu un kultūru, un katru sestdienu skolnieki dzied Dievs, svētī Latviju, tad ko bērni šajā kontekstā saprot ar vārdu Dievs? Ja neko sevišķu, tad jau tikpat labi viņi varētu dziedāt Kur tu teci, gailīti? nevis Dievs, svētī Latviju.

Gunta R.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com