Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Dzintaros“ notiek valdes sēde

Lielu atbildību prasa „Dzintaru“ uzturēšana un kopšana

Laikraksts Latvietis Nr. 502, 2018. g. 15. maijā
Zinta Ozoliņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Dzintari

No kreisās: Kalvis Jaunalksnis, Andra Rone, Anne Audette, Lilita Daenke, Zinta Ozolina. Trukst Karlis Rolavs. FOTO Anne Audette.

„Dzintari“. FOTO Anne Audette.

Latviskās izglītības veicināšanas kooperatīvā sabiedrība (LIVKS) no 1983. gada ir aktīvi darbojusies, lai atbalstītu un veicinātu latvisko izglītību Austrālijas latviešiem.

Lielu atbildību prasa LIVKS īpašuma – Dzintaru uzturēšana un kopšana, jo ēkas pilda divas svarīgas funkcijas: patstāvīgas mājas LAAJ Annas Ziedares Vasaras vidusskolai un citiem latviskiem pasākumiem, kā arī ienākumu avots, lai varētu vajadzīgo veikt. Par Dzintariem ir atbildīga valde, kas pēdējā gadā rūpīgi gādājuši par labojumiem un īpašuma uzpošanu ar mērķi palielināt īrnieku skaitu.

Divu dienu – 21. un 22. aprīļa – garā valdes sēde, kur nostāda nākošā gada prioritātes, bija izdevība valdei satikties, pārrunāt idejas un vienoties par to, kas vēl jādara. Tā ir izdevība konkrēti izvērtēt, kas pa gadu ir mainījies un kādi ir vajadzīgie būvdarbi.

Apstaigājot ēkas un īpašumu, valde priecājās par kopto dārzu, jaunajiem skapjiem, svaigi krāsotām sienām un guļamistabu durvīm, kā arī par citiem mazāk uzkrītošiem darbiņiem, kas ir Dzintarus modernizējuši un padarījuši pievilcīgākus. Pozitīvu reakciju ir arī ieguvusi mājas lapa.

Tas tomēr ir tikai sākums – vajadzīgi vēl īrnieki! Valde ilgi pētīja iepriekšējā gada datus ar secinājumu, ka lai vietu varētu pilnīgāk izmantot, ir jānodrošina, ka arī ziemā cilvēki justos ērti. Tas nozīmē, ka prioritāte ir gādāt, ka guļamtelpās un ēdamzālē būtu silti. (Vasaras vidusskolai ir izteikta vēlēšanās, ka telpas ir arī dzesinātas.) Tad vēl vieta ugunskuram ar piemērotām sēdvietām. Ir vajadzīgi arī vēl citi remonti, lai lietotājiem būtu patīkami un vēlēšanās atgriezties; tie tika prioritizēti un pierakstīti.

Bez ēku un telpu uzturēšanas, valdei ir atbildība par paju īpašniekiem. Jāzina, cik un kur viņi ir. Tā laiks tiek ziedots sarakstu pētīšanai, lai pārbaudītu adreses un ģimeņu apstākļus, varbūt kāds mainījis vārdu, miris vai sabiedrībā vairs neapgrozās. Laipni lūdzam katram, kura ģimenēs varētu bijušas saistības ar Dzintariem, apsvērt šo attieksmi un attiecīgi rīkoties ar pajām.

Ir vērts arī pieminēt, ka ja adrešu sarakstā neparādās pareizā informācija, tad paju īpašnieki var nesaņemt gadskārtējos ziņojumus. Tuvāku informāciju var pieprasīt: info@dzintari.com.au vai rakstot: Dzintari, PO Box 293, Goodwood, SA 5034.

Kā vienmēr aicinām sabiedrībai izmantot Dzintarus jebkādam latviskam pasākumam!

Zinta Ozoliņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com