Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Novuss Sidnejā

Austrālijas latviešu novusa meistarsacīkstes

Laikraksts Latvietis Nr. 502, 2018. g. 15. maijā
I.M. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: R. Puisēns (3.v.), D. Pešudovs (2.dub.), P. Mežaks (2.dub.), S. Pešudova (1.dāmām), I. Mirovics (3.dub.), R. Nemme (1.v., 1.dub.), A. Grimms (3.dub.), I. Graudiņš (1.dub.), I. Apelis (Drēziņa piemiņas kauss). FOTO Aleksandrs Grimms.

2018. gada Austrālijas latviešu novusa meistarsacīkstes tika izspēlētas 21. un 22. aprīlī Sidnejā. Turnīrā piedalījās 18 spēlētāji – 14 vīri un 4 dāmas. No Melburnas bija ieradušies Ivars Apelis, Pēteris Mežaks, Aleksandrs Grimms, Gunta Vagare, Selga un Dimis Pešudovi, Maija un Dainis Balceri, Aija Oosterom un Ivars Mirovics. Adelaidieši, diemžēl, neparedzētu apstākļu dēļ bija spiesti atsaukt piedalīšanos pēdējā brīdī. Pārsteigums bija divu spēlētāju – Paula un Dārsija Nemmes – ierašanās no Jaunzēlandes. Tā šoreiz vienu dinastiju turnīrā pārstāvēja 4 Nemmes. Otrie divi bija pazīstamie Sidnejas novusisti Edgars un Rūdis. Otrs patīkams pārsteigums bija vienas dāmas – Ināras Belēvičas – ierašanās no Latvijas palīdzēt turnīra vadībā Guntai Vagars spēļu secību vadīšanā un rezultātu pierakstīšanā.

Sestdien, 21. aprīlī, vienspēlēs no 18 spēlētājiem pirmais pienāca sidnejietis Rūdis Nemme, atstājot aiz sevis otrā vietā melburnieti Pēteri Mežaku un trešā vietā sidnejieti Rihardu Puisēnu.

Svētdien, 22. aprīlī, dubultspēlēs no 9 pāriem pirmo vietu izcīnīja Sidnejas pāris Imants Graudiņš ar Rūdi Nemmi. Otrie pienāca Melburnas pāris Pēteris Mežaks ar Dimi Pešudovu. Trešo vietu izcīnīja Melburnas pāris Aleksandrs Grimms ar Ivaru Mirovicu.

Svētdienas vakarā pēc sīvām cīņām visi bija priecīgi apsēsties pie pilna galda, ko bija sagatavojusi Jumiķa kundze ar palīdzi Gundegu Zariņu. Pēdējā, kā turnīra spēlētāja, bija divas dienas nepārtrauktā kustībā noskrējusies no novusa galda uz virtuvi un atkal atpakaļ pie novusa galda.

Pēc labas ieturēšanās ar trim ēdienu riktēm, uzvarētājiem tika kaklā uzkārtas attiecīgās krāsas medaļas; zelts – pirmajai vietai, sudrabs – otrajai un bronza – trešajai vietai. Kā labākā dāmu spēlētāja tika izvērtēta Selga Pešudova, saņemot dāmu ceļojošo kausu 2018. gadam.

Kad pateicības bija izteiktas turnīra rīkotājiem un mazas dāvaniņas pasniegtas turnīra vadītājām un gādīgām saimniecēm, novusisti ar saviem draugiem vēl ilgi sēdēja pie galda draudzīgās pārrunās un ar vēl nepiedzīvotu degsmi – vairāk nekā stundu (!) – padodoties dziesmu varai, izejot cauri gandrīz visam latviešu sabiedrības dziesmu standarta repertuāram. Un tā pa starpai, atsvaidzinot balss saites no uz galda stāvošajām saldā vīna pudelēm, laiks aizgāja nemanot, sasaistot latviešu tautas tradīcijas kopā ar latviešu tautas devumu Novusu sporta pasaulei. Kad bija pienākusi stunda atstāt viesmīlīgās telpas un doties mājās, atvadīšanās bija sirsnīga un apņemšanās skaidra un noteikta atkal satikties šī gada otrā pusē Dienvidaustrālijas sacīkstēs Adelaidē.

I. M.
Melburnā, 10.05.2018.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com