Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Tējas koki runā“

LV100 pasākums Fiškrīkā

Laikraksts Latvietis Nr. 502, 2018. g. 15. maijā
Anda Banikosa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Tejas_koki

Tējas koki runā (Tea Trees Talking) ir sabiedrisks mākslas pasākums, kura mērķis ir saistīt kā māksliniekus, tā arī izstāžu apmeklētājus, izceļot latviešu zāļu tēju tradīcijas.

Esam veidojuši šo pasākumu, iesaistot kā Austrālijas un Latvijas latviešus, tā arī pašus austrāļus.

No 19. līdz 27. maijam notiks iecienītais Fish Creek Tea Cosy Festival un Tējas koki runā ir festivāla fokuss mākslas pasākums. Festivāla 2018. gada devīze ir InTEAnational, un mēs esam aicināti to kuplināt ar slavenām latvju zāļu tēju tradīcijām.

Austrālijas latviešu daiļamatnieki, sadarbojoties ar Fiškrīka (Fish Creek) un apkārtnes iedzīvotājiem, veido instalāciju (no filca), kas attēlo latvju bērzu birzi Austrālijas ti-tree mežā. Bērzu tēliem ir kroņi, kas atsaucās uz dažādām latvju zāļu tējām. Līdzās sabiedriskiem mākslas darbiem tiks izstādīti Zettas Kantas un Andas Banikos darināti daiļrades objekti. Piedāvāsim zāļu tējas garšošanai, skandināsim latvju mūziku un sagaidīsim izstādes apmeklētājus tērpušies latviešu tautas tērpos. Sadarbojamies arī ar Fiškrīka skolas bērniem, kuri jau vairāk nekā gadu sarakstās ar latviešu skolas bērniem Latvijā. Bērni ļoti interesējās par Latviju, tās kultūru un parašām; šī ir vienreizēja izdevība viņiem arī ko konkrētu parādīt. Izstāžu telpa būs sabiedriskajā dārzā, kur tiek audzētas dažādas zāles tējām.

Šis pasākums ir iekļauts LV100 globālās svinībās.

Izstāde notiks Fish Creek Station building, Fish Creek, Viktorijā (Victoria) un būs atvērta no plkst.10.00 līdz plkst.16.00, katru dienu no 19. līdz 27. maijam. Atklāšana ar mūziku un atspirdzinājumiem notiks plkst. 14.00, 19. maijā. Visi laipni gaidīti!

Esam paredzējuši ar šo izstādi apceļot Austrālijas lielākās pilsētas, sadarbojoties ar šo pilsētu latviešu skolām. Kā pirmo esam sarunājuši Melburnu, kur viesosimies šī gada 8. un 9. septembrī.

Anda Banikos
Laikrakstam „Latvietis“

https://www.facebook.com/TeaTreesTalkingAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com