Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Baltiešu Spēles“ Adelaidē

Svinīgajā atklāšanas ceremonijā piedalījās Dienvidaustrālijas premjerministra pārstāvis

Laikraksts Latvietis Nr. 504, 2018. g. 4. jūnijā
Reinis Dancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latvieši Baltiešu spēlēs. FOTO Reinis Dancis.

Dienvidaustrālijas premjerministra pārstāvis David Pisoni. FOTO Pēteris Strazds.

Latvijas – Lietuvas basketbola spēle. FOTO Pēteris Strazds.

Š.g. 19. maijā, Dienvidaustrālijas Baltiešu Padomes rīkotās Baltiešu spēles notika Aneslijas (Annesley) pamatskolas sporta zālē. Atklāšanas ceremonijā, kura sākās plkst. 12.00, spēlētājus un līdzjutējus uzrunāja šo spēļu organizētājs Reinis Dancis. Svinīgajā atklāšanas ceremonijā piedalījās arī Dienvidaustrālijas premjerministra pārstāvis David Pisoni MP (Minister for Industry and Skills). Viņš uzrunāja Baltiešu Spēļu dalībniekus, novēlot spēlētājiem veiksmi un atzīmējot, cik svarīgs šāds pasākums ir mūsu tautām un visai Dienvidaustrālijas sabiedrībai.

Oficiāli Baltiešu Spēles par atklātām pasludināja 1956. gada un 1960. gada Olimpisko spēļu, vīriešu basketbola kapteinis Inga Freidenfelds.

Pirmā spēle tika izspēlēta starp lietuviešu un igauņu basketbola komandām. Pirmajā ceturksnī pārsvaru guva igauņu komanda ar 16 – 5, otrajā ar 32 – 16 un trešajā ceturksnī ar 13 – 5. Rezultātā spēle beidzās ar pārliecinošu igauņu uzvaru 54 – 42.

Pēc ātras sporta zāles pārkārtošanas laukumā startēja jauktā volejbola komanda. Saspēle notika starp igauņu un lietuviešu komandām. Šajā spēlē uzvaru guva Igauņu komanda (25 – 7), (25 – 5), (17 – 15).

Nākošā spēlē satikās latviešu un lietuviešu vīriešu basketbola komandas. Spēle bija ļoti sīva, taču neskatoties uz nelielo punktu starpību 45 – 39, uzvarēja lietuviešu komanda. Latviešu komandas labākais spēlētājs šajā spēlē bija Rūdis Dancis – 9 punkti.

Nākošā spēle notika starp lietuviešu un igauņu sieviešu basketbola komandām, kurā uzvaru guva igauņu komanda 34 – 25.

Baltiešu Spēļu pēdējā spēle notika starp latviešu un igauņu vīriešu basketbola komandām. Pirmā spēles ceturtdaļa beidzās ar viena punkta starpību 19 – 18 par labu mūsu komandai. Šajā spēles daļā ar labu spēli izcēlās Pauls Ceplītis, iegūstot 14 punktus, ieskaitot četrus trijniekus. Spēle bija sīva, taču mums tā arī neizdevās uzvarēt. Igauņi burtiski izrāva uzvaru pēdējās minūtēs un uzvarēja 64 – 50. Par labāko spēlētāju šajā spēlē ir jāatzīmē Pauls Ceplītis, kurš kopsummā ieguva 26 punktus savas komandas labā ar sešiem trijniekiem.

Baltiešu Spēļu organizatoru vārdā vēlos izteikt pateicību sekojošām organizācijām par sniegto atbalstu un sadarbību:

  • Lobethal Road Wines un Latvian Lunchroom par atbalstu š.g. spēļu programmas izdošanā;
  • Adelaides Latviešu biedrībai par uzkodām (hotdogs), kuras tika piedāvātas spēļu starpbrīžos;
  • Daugavas Vanagu Adelaides nodaļai par materiālo atbalstu un DV Vanadžu dāmām par sarūpētajām vakariņām sportistiem un līdzjutējiem, kuras tika servētas vakarā DV namā.

Varu paziņot, ka 2019. gada Baltiešu Spēles notiks svētdien, 26. maijā Veiviles (Wayville) basketbola stadionā. Ceru Jūs visus redzēt nākošajās spēlēs. Paldies!

Reinis Dancis,
Baltiešu spēļu org. Komiteja
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com