Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Brašās „Gaudeamus“ balsis

Kultūras dienās Adelaidē skanēs!

Laikraksts Latvietis Nr. 505, 2018. g. 21. jūnijā
Rūdis Dancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL57KD

RTU vīru koris „Gaudeamus“. FOTO no kora „Gaudeamus“ arhīva.

AL 57. Kultūras dienu Rīcības komiteja priecājas paziņot Austrālijas latviešiem, ka KD programmā piedalīsies RTU vīru koris Gaudeamus. Rīgas Tehniskas Universitātes vīru koris Gaudeamus tika dibināts 1959. gadā un neoficiāli tiek uzskatīts par Latvijas vadošo vīru kori. Gaudeamus diriģents ir plaši pazīstamais Ivars Cinkuss. Ivars Cinkuss uzskata Austrāliju un īpaši Melburnu par otrajām mājām un bieži ir redzams šajā pasaules pusē.

Par savām radošajām aktivitātēm koris Gaudeamus un diriģents Ivars Cinkuss ir saņēmuši Rīgas domes 2005. gada balvu kora mūzikā.

Savas darbības laikā Gaudeamus sniedzis vairāk nekā 800 koncertu dažādās Eiropas valstīs, ASV, Austrālijā, Dienvidāfrikā un Ķīnā, uzstājoties arī tādās pasaulslavenās koncertzālēs kā Vīnes Musik Verein un Pekinas imperatoram Aizliegtās pilsētas koncertzālē. Kopš 1989. gada koris ir piedalījies daudzos starptautiskos konkursos, kur ieguvis dažādas balvas un godalgas, tostarp zelta medaļu Pasaules koru olimpiādē Ķīnā 2006. gadā. Pasaules koru olimpiādē RĪGA 2014 koris ieguva zelta medaļu vīru koru kategorijā un izcīnīja čempiona titulu.

Gaudeamus vairākkārt sadarbojies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri; pēdējoreiz atskaņojot Ludviga van Bēthovena operas Fidēlio koncertversiju. Kopš 1999. gada kori saista regulāra muzikāla sadarbība ar Liepājas Simfonisko orķestri, atskaņojot pasaules vīru koru repertuāra lielformāta darbus. Starp pēdējo gadu nozīmīgākajiem atskaņojumiem minami Luidži Kerubini Rekviēms, Kurta Vaila Berlīnes rekviēma Latvijas pirmatskaņojums, Jāņa Lūsēna Magnifikāta pasaules pirmatskaņojums, kā arī Johannesa Brāmsa kantātes Rinaldo Latvijas pirmatskaņojums.

Gaudeamus uzstāsies Adelaidē ar savu koncertu un arī piedalīsies Kultūras Dienu noslēguma koncertā, kas notiks 30. decembrī Elder zālē, Adelaides Universitātē. Gaudeamus kuplinās īpašo vīru kora sadaļu kopkora koncertā, kur piedalīsies arī vīru koris Veseris no Melburnas, Adelaides DV vīru koris Daugava un Sidnejas Latviešu vīru koris. Mēs ceram uz varenu koncertu!

Praktisku informāciju par biļetēm un programmu paziņosim turpmākajos rakstos. Kultūras dienu informāciju var uzzināt arī mūsu oficiālajā mājaslapā: www.alkd.org.au.

Tiksimies Kultūras dienās Adelaidē un tiksimies vīru kora Gaudeamus koncertā!

Rūdis Dancis,
Austrālijas Latviešu 57. Kultūras dienu Rīcības komitejas vadītājs
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com