Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Atdzejotas dainas angļu valodā

Jauna „Mansarda“ izdota grāmata

Laikraksts Latvietis Nr. 508, 2018. g. 9. jūlijā
Arvis Ostrovskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Gramata_Dainas

Grāmatas „Dainas“ vāks.

Mansards

Plaši izplatīts uzskats, ka latviešu dainas nav iespējams atdzejot citās valodās, jo īpaši angliski, taču ik gadsimta ceturksni kāds tulkotājs mēģina pierādīt pretējo, lai vismaz daļēji iepazīstinātu latviski nelasošos ar latviešu folkloras maģisko spēku, poētiku un latvieša unikālo dvēseli.

Dainu izlase Ievas Auziņas Szentivanyi sakārtojumā un interpretācijā (viņa arī komentāru autore) pirmo reizi tik plašā apjomā piedāvā ieskatu latviešu tautas vērtību sistēmā. Grāmatas mākslinieks Zigmunds Lapsa.

Dainas apkopotas 12 nodaļās – Ancient Latvian Wisdom; Mother Dearest; The Role of Fathers; Virtues – or Lack Thereof; The Gift of Work and Song; Choosing a Spouse; „Deargod“; Love and Marriage; Love of Homeland; The Misery of Serfdom; At the End of Life; Character Sketches; Short Short Stories – un raksturo senā latvieša dzīves ritumu, nozīmīgākos notikumus, arī asprātību un humoru.

Dainas grāmatā publicētas paralēli latviešu un angļu valodā ar plašiem komentāriem angļu valodā, skaidrojot dainās minētās reālijas un paradumus.

Grāmatu meklē http://www.apgadsmansards.lv/lv/book/555/dainas/, grāmatnīcās un bibliotēkās visā Latvijā.

Arvis Ostrovskis
apgāda „Mansards” sabiedrisko attiecību pārstāvisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com