Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Tautas deju uzvedums „Atbalsis“

Adelaides Latviešu 57. Kultūras dienu tautas deju uzvedums

Laikraksts Latvietis Nr. 517, 2018. g. 28. sept.
Daila Šmita -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL57KD

Tautas dejas. FOTO Rūdis Dancis.

Atgriežoties no Latvijas Dziesmu un deju svētkiem, kur Māras zemes uzvedums ir atstājis fantastisku iespaidu, nākošais lielais deju sarīkojums ir mūsu pašu Adelaides Austrālijas Latviešu 57. Kultūras dienu tautas deju uzvedums Atbalsis, 2018. g. decembrī, izcilās Adelaides Universitātes Skotu teātra zālē (Scott Theatre). Sarīkojumā uzstāsies dejotāji no visas Austrālijas, kā arī izcili Latvijas viesi.

Esmu atgriezusies no Latvijas iespaidota un inspirēta, līdzīgi citiem Austrālijas tautas deju dejotājiem, kas jūliju pavadīja Rīgā. Mēs gatavojamies sniegt pacilājošu uzvedumu, kurā atskanēs un atbalsosies latviešu kultūras elementi un ar ko arī atzīmēsim Latvijas Simtgadi.

Atbalsis attēlo Austrālijā dzimušas meitenes pirmos dejas soļus un tālākās gaitas, apgūstot tautas dejas un beigās uzstājoties Latvijā kopā ar tūkstošiem citiem. Šo stāstu sniegs Austrālijas deju kopas un viesu deju kopa – Latvijas grupa, Rotaļa, kā arī Jūrmalnieki, Austrālijas dejotāji, kas piedalījās Māras zemes uzvedumā.

KD sarīkojuma vissvarīgākā daļa ir tās tēma, jo atbalsis būs ne tikai deju soļos, bet bērnības atmiņās un saitēs ar Latviju. Stāsts ir personīgs, jo ļoti daudz, ko mana paaudze zina par Latviju, ir gūts no vecākiem, vecvecākiem un vietējās sabiedrības. Vēlos dalīties ar prieku, kas pamatojās manā latviskā identitātē un kā to stiprināja dalība Auseklīša tautas deju kopā. Tautas deju uzvedums ir izdevība atzīmēt un dalīties ar kultūru un tautas mantojumu.

Redzēsim jau pazīstamas un iemīļotas dejas, kā arī jaunrades, ieskaitot melburnietes Lijas Andersones speciāli KD rakstīto deju. Mērķis ir kopt un uzturēt latvisko tautas deju tradīcijas nākošajām paaudzēm.

Austrālijas Latviešu Kultūras dienu Tautas deju uzveduma biļetes tiek ātri izpirktas. Atzīmējiet datumu – 28. decembri kalendārā un pārbaudiet informatīvo lapu www.alkd.org.au, jo biļetes var iegādāties no šī gada 15. septembra.

Laipni lūdzu jūsu līdzdalību; atzīmēsim kopā Latvijas simtgadi dejā!

Daila Šmita
AL57KD Tautas deju uzveduma rīkotāja
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com