Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Muzikālā pēcpusdiena

Līdzekļu vākšanas sarīkojums 36. Jaunatnes Dienām Melburnā

Laikraksts Latvietis Nr. 539, 2019. g. 12. martā
Sandra Birze -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL36JD_DS

Lija Andersone. FOTO Roberts Birze.

Edmunds Eimanis. FOTO Roberts Birze.

Maija Drēziņa. FOTO Roberts Birze.

Karmena Drēziņa. FOTO Roberts Birze.

Kaspars Švolmanis. FOTO Roberts Birze.

Ēriks Stepaņuks. FOTO Roberts Birze.

Svētdiena, 2019. gada 3. marts, bija piedzīvojumiem pilna. No rīta gadskārtējais Oskara Kalpaka piemiņas dievkalpojums Sv. Krusta baznīcā, kur cienīgi atzīmēja Kalpaka simtgades atceri mācītāja Daiņa Markovska vadībā. Pārstāvji no Daugavas Vanagu Melburnas nodaļas un no korporācijas kopām cēli piedalījās gājienā un karoga sardzē. Izskanēja viscēlākie korāļi Braiana Kopla (Brian Copple) ērģeļu dzidrajā pavadījumā. Pēc dievkalpojuma baznīcas zālē Jānis Kārkliņš pakuplināja sarīkojumu, atgādinot Oskara Kalpaka dzīves stāstu un uzsauca tostu, pieminot kritušo pulkvedi.

Bija laiks doties uz Melburnas Latviešu ciemu Vantirnā (Wantirna), lai apmeklētu mūsu Melburnas jauniešu rīkoto Muzikālo pēcpusdienu. Latviešu ciema lielajā zālē jau sanākuši un apsēdušies pie galdiem ļaudis, kas iegādājušies gardos pīrāgus un maizītes, glāzi vīna vai alu. Līksmā čalošana jau nodrošināja brīnišķīgu pēcpusdiena draugu pulkā. Austrālijas Latviešu 36. Jaunatnes dienu Melburnā priekšsēde Lija Andersone un Kalvis Švolmanis pieteica jaunos māksliniekus, kuri bija sagatavojuši skanīgu un daudzveidīgu programmu.

Uz Ciema spožā, melnā flīģeļa Edmunds Eimanis iejūtīgi un stilīgi atskaņoja četrus mūsdienu skaņdarbus: Go Tell it on the Mountains (J. W. Work), Here, There and Everywhere (Lennon & McCartney), Michelle (Lennon & McCartney) un Hymn to Freedom (O. Peterson). Edmunda piesitiens un stilīgā blūza izteiksme ievilka klausītājus dziļā sapņojumā.

Maija Drēziņa savā saksofona spēlē ir jau sasniegusi augstu līmeni un izrādīja savu vispusīgā žanra muzikālo izpratni ar saviem priekšnesumiem. Maija atskaņoja Melburnā dzimušā saksofonista / komponista Loklana Deividsona (Lachlan Davidson) Autumn Cannonball ar vieglu, bet vienlaicīgi intensīvu svinga izjūtu. Kontrastā sekoja franču komponista Darius Milhaud izteiksmīgā Danse.

Maijas māsa Karmena Drēziņa ir jau sasniegusi augstu kompetenci un izjūtu flautas spēlē. Karmena atskaņoja Mocarta Sonāte No.4 ar zinīgu un iespaidīgu skanīgumu. Sekoja apburošā La flute de Pan (Ž. Mukē (J. Mouquet), Karmenas izcilajā un sudrabainajā izpildījumā.

Māsu Drēziņu duets demonstrēja āķīgo klezmera stilu divos skaņdarbos, kas turpināja uzjautrināt klausītājus. Duetam pievienojās pianists Edmunds Eimanis, un ansamblis trijatā nospēlēja bulgāru t. dz. Svadbarsko horo (Hidan Mamdov apdare).

Jautrība turpinājās ar Kaspara Švolmaņa un Ērika Stepaņuka pašu komponētajām dziesmām ģitāru pavadījumā. Kaspara skanīgā balāde Lietiņš, kurā izskanēja skaista vokālā divbalsība, un Ērika asprātīgā Es bij puika, kurā puiši izrādīja savas komiķu dotības.

Klausītāju skanīgie aplausi visiem māksliniekiem liecināja gan par jauniešu muzikālo devumu, gan par to, ka gaidāmās Jaunatnes Dienas šī gada decembra beigās Melburnā sola īpašu māksliniecisku programmu.

Izskanēja jautras kopdziesmas Ivara Štubja raitajā klavieru pavadījumā; turpinājās jautras čalas un gardā mielošanās.

Tuvāku informāciju par AL36. JD var uzzināt www.jaunatnesdienas.com

Sandra Birze
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com