Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Rīgas Doma meiteņu koris TIARA Austrālijā

Gondvana Pasaules koru festivāls

Laikraksts Latvietis Nr. 540, 2019. g. 18. martā
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Rīgas Doma meiteņu koris TIARA. FOTO Publicitātes foto.

Tiara_2

Diriģente Aira Birziņa. FOTO Publicitātes foto.

Rīgas Doma meiteņu koris TIARA ir viens no galvenajiem dalībniekiem pašā pirmajā Gondvana (Gondwana) Pasaules koru festivālā. TIARA ceļos no Latvijas uz Sidneju, lai piedalītos šajā festivālā, kas norisināsies vienas nedēļas garumā – šogad no 15. līdz 21. jūlijam. TIARA uzstāsies kā speciālie viesi noslēguma koncertā Pasaules skaņas, Sidnejas Operas namā.

Rīgas Doma meiteņu koris tika dibināts 1997. gadā, un tā mākslinieciska vadītāja ir izcilā kordiriģente Aira Birziņa. TIARA ir izveidojusi radošu sadarbību ar mūsdienu komponistiem, un kora pirmatskaņojumā ir bijušas daudzas latviešu un cittautiešu kompozīcijas. Blakus aktīvai koncertēšanai Latvijā un Eiropā, TIARA ir ieguvuši vairākas godalgas starptautiskos konkursos. 2017. gadā koris bija viens no lūgtajiem dalībniekiem 11. Pasaules koru mūzikas simpozijā Barselonā.

Koris ir piedalījies festivālos daudzās Eiropas valstīs un Anglijā, un ir ieguvis godalgas vairākos starptautiskos konkursos, ieskaitot pirmo vietu bērnu koru kategorijā 12. Starptautiskajā koru konkursā Tallinā, Igaunijā, 2011. gadā.

Lina Viljamsa (Lyn Williams), Gondvana koru dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja, saka, ka ar nepacietību gaida TIARA kora līdzdalību festivālā. „Korim ir ārkārtīgi kristāldzidra skaņa un tīrs tonis. Mēs satikāmies 2017. gadā, kad viens no mūsu Gondwana koriem viesojās Latvijā, un mūsu koristi būs priecīgi atkal satikt savus jaunos draugus!”

Ar Gondvana Pasaules koru festivālu tiks svinēta Sidnejas Bērnu kora 30 gadu pastāvēšana. Festivāla nedēļā notiks arī sadarbība ar citiem koriem, meistarklases, demonstrējumi un diskusijas Festivāla centrā, Sidnejas Mūzikas konservatorijā. Mūzikas un koru skolotāji no Latvijas un Eiropas ir laipni aicināti piedalīties kā delegāti; festivālā viņi piedzīvos izcilu muzicēšanu 18 koncertos un varēs mācīties no Austrālijas vadošajiem jauniešu koru pedagogiem.

Rīgas Doma meiteņu kora izpildījumā būs jauna darba pirmatskaņojums, ko izcilā Austrālijas komponiste Elena Kacs-Černina (Kats-Chernin) ir komponējusi šīm festivālam. Citi starptautiskie kori, kas piedalīsies festivālā, ir Igaunijas Televīzijas meiteņu koris, La Cigale de Lyon – koris no Francijas, Mongolijas Jauniešu koris, Guangdong Eksperimentālās vidusskolas koris no Ķīnas, Nagoja Bērnu koris no Japānas, Toronto Bērnu koris no Kanādas un Bostonas Bērnu koris no ASV.

Gondvana kori sastāv no Sidnejas Bērnu kora, Gondvana ansambļi dažādā vecumā un Kērnsas (Cairns) Aborigēnu bērnu koris.

Informācija par festivālu: www.gondwana-wcf.org.au

Biļetes:

https://www.sydneyoperahouse.com/events/whats-on/classical-music/2019/gondwana-choirs/gondwana-choirs-sounds-of-the-world.html

Mēdiju informācija: Amanda Buck­worth, AB Publicity; E: amanda@abpublicity.com.au; tālr.: +61 (0)413 949 140.

Gondvana Pasaules koru festivālu atbalsta Jaundienvidvelsas (NSW) valdības Destination NSW programma.

Preses relīze
Tulkojums – Ojārs GresteAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com