Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Otrie Eiropas Latviešu kultūras svētki – ELKS II

Eiropas Latviešu kultūras svētki ar rekordlielu dalībnieku skaitu

Laikraksts Latvietis Nr. 545, 2019. g. 7. jūnijā
Ieva Reine -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
ELKS

Šī gada 13.-16. jūnijā Dublinā notiekošie Otrie Eiropas Latviešu kultūras svētki, ELKS II, pulcēs rekordlielu dalībnieku skaitu – 46 mākslinieciskās kopas no 18 dažādām Eiropas valstīm. ELKS II patroni ir Latvijas Valsts prezidente (1999-2007) Vaira Vīķe-Freiberga un Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis, 2018. gada Eiropas cilvēks Latvijā Egils Levits. Svētkus ar savu klātbūtni pagodinās arī Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde un Dublinas pilsētas mērs.

Pirmie šādi ārpus Latvijas plaša mēroga svētki jeb ELKS I, norisinājās Briselē pirms 4 gadiem, kas tika veidoti, pateicoties ciešai sadarbībai starp Eiropas Latviešu apvienību (ELA) un Latviešu biedrību Beļģijā, kā arī citiem partneriem.

Daudzi dalībnieki svētkos piedalīsies atkārtoti, jo Briselē piedzīvotais ir radījis motivāciju turpināt latviešu kultūras dzīvi savās mītnes zemēs, aktīvi piedaloties Latvijā un Eiropas valstīs notiekošajos latviešu diasporas pasākumos. Viena no ELKS I virsdiriģentēm, līdzorganizatorēm un Latviešu biedrības Īrijā priekšsēdētāja Inguna Grietiņa-Dārziņa ir uzņēmusies gaidāmo svētku virsvadību: „Ar lielu gandarījumu un atbildību esmu pieņēmusi šo godpilno uzdevumu, ELKS II rīkošanu. Pateicoties lieliskai komandai, kuras sastāvā brīvprātīgi darbojas 29 cilvēki un 7 darba grupas, to ir prieks īstenot. Es novēlu, lai visi tie, kuri šos svētkus kopā pieredzēs Dublinā, justos īpaši, gaidīti un lepni par latviešu kultūras svētku neatkārtojamo pienesumu. Mūsu visu darba virsotne ir kopā būšanā, cildinot mūsu Latviju, lai arī kurā pasaules malā mēs dzīvotu.“

Cieši sadarbojoties ar Dublinas pilsētas domi, ir radusies iespēja rīkot koncertus plašās, reprezentablās vietās. Svētku Lielkoncertam Dublinas dome ir piešķīrusi Smithfield square, kas var uzņemt ap 3000 cilvēku. Dublinas domes amfiteātrī (Wood Quay Amphitheatre) notiks svētdienas individuālo kopu koncerts.

Svētku ietvaros notiks arī dalībnieku gājiens, priecējot vietējos iedzīvotājus un pilsētas viesus. Tas sāksies pie Law Society un noslēgsies koncerta vietā Smithfield square.

Nepilnus 2 mēnešus pirms gaidāmajiem ELKS II notiek aktīva gatavošanās un repertuāra apguve. Svētku saturu ir veidojusi ELKS II mākslinieciskā padome, un tas ir piemērots mākslinieciskajām kopām ar visdažādāko pieredzi un sagatavotību. Svētkos ir gaidīti latvisko tradīciju kopēji un skatītāji no visas plašās pasaules. Pasākuma dalībniekiem tiks piedāvāta plaša programma – koncerti, saviesīgi pasākumi, danči, ekskursijas un draudzīga kopābūšana.

Ar visām svētku aktivitātēm varat iepazīties mājas lapā: http://elks.latviesi.com/ un facebook lapā: https://www.facebook.com/Elks2019/

Svētkus rīko Latviešu biedrība Īrijā. Svētkus atbalsta LR kultūras ministrija, LR vēstniecība Īrijā, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Dublinas pilsētas dome, uzņēmumi Planet sound un Temple Bar company un Pasaules Brīvo Latviešu apvienība. Svētku logo un dizainu veidoja Santa Siliņa, ELKS rīcības komitejas pārstāve.

Ieva Reine,
ELKS rīcības komitejas pārstāveAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com