Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Kabarē de Rīga“

Oh! la! la! C'est très chic!*

Laikraksts Latvietis Nr. 545, 2019. g. 7. jūnijā
Astra Kronīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Kabarē de Rīga“ ansamblis Adelaidē. No kreisās: Andris Kariks, Pēteris Saulītis, Linda Ozere, Andrejs Mačēna, Ojārs Greste, Lija Veikina, Jānis Čečiņš, Sandra Birze, Viktorija Mačēna, Roberts Birze, Ilze Nāgela, Jānis Laurs. FOTO Pēteris Strazds.

No kreisās: Andris Kariks, Viktorija Mačēna, Andrejs Mačēns, Sandra Birze, Jānis Laurs. FOTO Pēteris Strazds.

Jānis Čečiņš. FOTO Astra Kronīte.

No kreisās: Linda Ozere, Lija Veikina. FOTO Astra Kronīte.

Ojārs Greste. FOTO Astra Kronīte.

SLT

Saka, ka smiekli, labsajūta un pilnīga iedziļināšanās kādā izklaidē ir vislabākā recepte veselīgai dzīvei – garīgai un fiziskai. Ja nu tā ir, tad tie adelaidieši, kuriem laimējās iegādāties biļetes uz izrādi Kabarē de Rīga 26. maijā, Tālavas mazajā zālē, Adelaidē saņēma krietnu poti pret visādām ziemas gripām un slimībām.

Uzvedums bija tik saistošs! Tas pilnīgi ievilka skatītājus citā pasaulē. Uzburtā pasaule bija Rīga, 20.gs. divdesmitajos/trīsdesmitajos gados, veidota pēc Aleksandra Bāra atmiņu grāmatas Mani skaistie gadi Latvijā, kuru režisors un producents Jānis Čečiņš bija lieliski izmantojis skicēs un epizodēs par laikmetīgiem notikumiem.

Apbrīnojami, kā mazo telpu, ar dažām iezīmīgām dekorācijām varēja pārvērst par kafejnīcu, kurā apgrozījās šikas Rīgas dāmas (Lija Veikina, Linda Ozere), kur uzstājās Brāļi laivinieki (Pēteris Saulītis un Ojārs Greste), kur dejoja lambetvoku un iereibusī operdziedātāja (Sandra Birze) regulēja satiksmi. Un kā Rīgas tēls varētu atpalikt no Aleksandra Čaka, kurš to, tik karsti mīlējot, apdzejoja? Pavīdēja dzejnieka gars, kad Linda Ozere deklamēja Miglā asaro logs. Šauro skatuvīti, kur notika spēle, paplašināja uz ekrāna rādītās fotogrāfijas no tā laika Rīgas, tā radot dziļumu skatuvei un fonu katrai epizodei.

Izrādes balsts bija Kabarē de Rīga orķestris (Viktorija Mačēna – klavieres/akordeons, Andrejs Mačēns – ģitāra; Andris Kariks – vijole) Viktorijas Mačēnas vadībā. Dzirdot vecos šlāgerus, tā laika amerikāņu un angļu kino popularizētās dziesmas un kopdziesmas, tika veicināta jautrība un omulība. Uzveduma beigās, kurās attēloja jaungada sagaidīšanu, skatītāji – veci un jauni, – bija tā iesiluši, ka pat uzdrošinājās kāpt uz krēsliem un pilnā jaudā dziedāt līdzi Meldermeitiņu. Uzvedums veicās ar savu daudzveidību, un jāapsveic visus aktierus, kuri ne vien tēloja, bet arī dziedāja un dejoja. Jāuzslavē Viktoriju par viņas veiklo klavierspēli.

Adelaides izrādi kuplināja čellists Jānis Laurs, kurš, Sandras Birzes pavadījumā, spēlēja smeldzīgo Emīla Dārziņa Melanholisko valsi, un krievu romantisko komponistu darbus. Laura sniegums uzvedumam pienesa saturu un dziļumu.

Aktieri bija labi saspēlējušies; viss ritēja raiti, un interesanto tekstu publika varēja labi sadzirdēt. Epizožu secība likās labi sakārtota un skāra tā laika iezīmīgākās lietas: modes, gaumi, cilvēku izklaides – azarta spēles un hipodromu un pat tēmas, par kurām parasti nerunā skaļi, bet par kurām visi zina, t.i., naktstauriņiem un madāmu Gustiņu. Kostīmi un grims precīzi atspoguļoja laikmetu. Pie visa bija piestrādāts ar profesionālu aci. Publika skaļi rēca, kad uz skatuves uznāca Ojārs Greste, īpaši labi attēlojot Alfrēda Vintera tipu, Štedi redi – gariem matiem, pārspīlētiem platiem žaketes pleciem, šaurām biksēm un biezām kurpju zolēm.

Cepuri nost visam ansamblim! Paldies par skaisto dāvanu, ko jūs atvedāt uz Adelaidi! Tagad, ansamblis dodas mēneša garā turnejā uz Latviju, apciemojot mazpilsētas visos novados. Lai veicas!

Astra Kronīte
Laikrakstam „Latvietis“

* O! La! La! Vai cik šiki!



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com