Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Jaunais prezidents

Laikraksts Latvietis Nr. 549, 2019. g. 12. jūlijā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Latvijai ir jauns prezidents. Tāpat kā visi trīs pirmskara Saeimas ievēlētie Latvijas Valsts prezidenti – Jānis Čakste, Gustavs Zemgals un Alberts Kviesis – arī Egils Levits ir jurists. Tas liek sagaidīt zināmu precizitāti viņa darbā, un arī labu saprašanu par likumiem, kurus Saeima nodod prezidentam apstiprināšanai.

Bet darbs ar likumiem ir tikai viena daļa no prezidenta uzdevumiem. Prezidents kā simbols pārstāv Latvijas valsti, un reizē vajadzētu spēt iedvesmot pašu Latvijas tautu. Ka Egils Levits domā arī par šādiem jautājumiem, bija skaidrs no viņa uzrunas Inaugurācijas sarīkojumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā:

„Un tādēļ es esmu pateicīgs direktoram Andrim Vilkam, kurš to piedāvāja šim sarīkojumam, ar kuru tiek iezīmēta mana darba uzsākšana, bet kura jēga ir ne tik daudz cilvēku tikšanās ar jauno Valsts prezidentu, bet gan mūsu visu, dārgie pasākuma dalībnieki, savstarpējā komunikācija.

Es, protams, zinu, ka latvieši ir drīzāk introverti nekā komunikabli, un tādēļ arī man šķiet, ka jaunā literārā figūra – introvertais latviešu rakstnieks – ir trāpījusi desmitniekā, tomēr nedaudz vairāk atvērtības un komunikācijas mums nenāktu par ļaunu, un tādēļ aicinu visus izmantot šo iespēju satikt šeit interesantus un aktīvus cilvēkus, ar kuriem pirms tam mēs vēl nebijām runājuši.“

Varu apliecināt, ka tā tas tiešām arī bija – ne tikai tikos ar jauno Valsts prezidentu, bet arī iepazinos ar vairākiem cilvēkiem, ar kuriem agrāk nebiju runājis, un ar kuriem varētu izveidoties sadarbība nākotnē.

Inaugurācijas pasākums nebija, kā daži mediju to nosauca, „balle“, bet gan kombinācija no svētkiem un tīklošanas pasākuma – prieks un darbs kopā.

Pasākums bija izdevies.

GN
2019. gada 12. jūnijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com