Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Še dziedāju, gavilēju”

Valmiera sadziedas ar Oslo

Laikraksts Latvietis Nr. 549, 2019. g. 12. jūlijā
Harijs Valdmanis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Še dziedāju, gavilēju – ar šo moto Valmieras KC koris Valmiera un Oslo koris Laipa aicināja uz koncertu ceturtdien, 20. jūnija, vakarā, amerikāņu baznīcā, Oslo.

Koncertu ievadīja valmierieši savu diriģentu Mārtiņa Klišāna un Līgas Ādamsones vadībā ar trijām E. Melngaiļa tautas dziesmu apdarēm: Saulīt vēlu vakarā, Bārenītes slavināšana un Spēlē jel, spēlmani! Turpināja ar J. Lūsēna Upe ūdeņus nes un Karoga dziesmu. Sekoja J. Karlsona Ūdens sauca, akmens vilka, U. Praliņa Dievaines, E. Dārziņa Lauztās priedes un O. Gjeilo Sunrise Mass (IV daļa Identity & the ground). Koncerta pirmā daļa beidzās ar M. Brauna vareno Saule, Pērkons, Daugava ar M. Klišānu pie klaviatūras.

Tad bija kārta mūsu latviešu korim Laipa ar diriģentēm Dainu Molviku un Ilgu Šarkovsku. Laipai visas dziesmas bija dažādu komponistu tautas dziesmu apdares: Rikšiem bērīti es palaidu, Tumša nakte, Še dziedāju, gavilēju, Strauja, strauja upe teka, Ik vakaru dziedāt gāju, Bēdu manu lielu bēdu un Saule auda audekliņu. Gribu piezīmēt, ka Strauja, strauja upe teka bija Dainas Molvikas ļoti veiksmīgā apdarē.

Koncerts noslēdzās, abiem koriem apvienojoties ar tautas dziesmu Sasala jūrīna R. Paula apdarē un Zanes Danosas solo. Sekoja R. Tigula Lec, saulīte, R. Sējāna Vindo, E. Melngaiļa apdarē tautas dziesma Rīgas torņa gala zīle, L. Garūtas Mūsu Tēvs debesīs, A. Kalniņa apdarē tautas dziesma Dziedot dzimu, dziedot augu un noslēdzās ar M. Brauna Mīla ir kā uguns.

Lielisks koncerts, publikas – klausītāju gan varēja būt vairāk. Nav jau tik bieži, ka mums šeit Oslo ir iespēja baudīt latviešu dziesmas. Ieguvēji bija tie, kuri bija ieradušies.

Harijs Valdmanis, Oslo
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com