Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Jaunais Austrālijas vēstnieks akreditācijas vizītē

Valsts sekretārs pieņem jaunos Itālijas un Austrālijas vēstniekus

Laikraksts Latvietis Nr. 567, 2019. g. 19. nov.
LR Ārlietu ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Austrālijas vēstnieks Bernards Džozefs Filips (H. E. Mr Bernard Joseph Philip), Valsts prezidenta ārlietu padomniece Solveiga Silkalna, Valsts prezidents Egils Levits. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

No kreisās: Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs, Austrālijas vēstnieks Bernards Džozefs Filips (H. E. Mr Bernard Joseph Philip). FOTO Ilmārs Daņiļevičs, Ārlietu ministrija.

2019. gada 14. novembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs tikās ar Itālijas un Austrālijas vēstniekiem, kuri bija ieradušies iepazīšanās vizītēs.

A. Pelšs apsveica Itālijas jauno vēstnieku Stefāno Mariu Taliani de Markio (Stefano Maria Taliani de Marchio) ar stāšanos amatā, pauda gandarījumu par abu valstu draudzīgo politisko dialogu un pateicās par Itālijas nozīmīgo ieguldījumu Baltijas valstu drošības stiprināšanā. Valsts sekretārs atzīmēja, ka Itālija ir svarīgs Latvijas ārējās tirdzniecības partneris.

Atzīmējot līdzšinējās labās Latvijas un Itālijas attiecības, S. M. Taliani de Markio pauda apņēmību turpināt attīstīt abu valstu sadarbību, īpaši uzsverot ekonomikas, izglītības un kultūras jomas. Sarunā amatpersonas apmainījās viedokļiem par Eiropas Savienības (ES)  dienaskārtības jautājumiem un drošības politikas aktualitātēm.

Sarunā ar jauno Austrālijas vēstnieku Bernardu Džozefu Filipu (Bernard Joseph Philip) valsts sekretārs pārrunāja abu valstu kopīgās intereses un vērtībās, kā arī novērtēja labo Latvijas – Austrālijas un ES – Austrālijas sadarbību. Viņš pauda cerību, ka jau aizsāktās sarunas par ES – Austrālijas Brīvās tirdzniecības līgumu tiks noslēgtas tuvākajā laikā.

A. Pelšs norādīja, ka pēdējo gadu laikā ir novērojama izaugsme valstu attiecībās, īpaši izceļot ekonomikas jomu. Lai saglabātu šādu tendenci, nepieciešams turpināt darbu, stiprinot līgumtiesisko bāzi, īpaši izceļot Dubultnodokļu konvencijas noslēgšanas nozīmi, kas pavērtu jaunas tirdzniecības un uzņēmējdarbības iespējas, veicinātu investīciju plūsmu palielināšanos un stiprinātu noteikumos balstītu starptautiskās tirdzniecības sistēmu, norādīja valsts sekretārs.

Neraugoties uz budžeta izskatīšanas procesā atlikto lēmumu par vēstniecības atvēršanu, Ārlietu ministrija izprot vēstniecības Austrālijā nozīmi un turpinās to atkārtoti virzīt nākamo gadu budžeta plānošanas procesā.

Vēstnieki Ārlietu ministrijā iesniedza akreditācijas vēstules kopiju. Itālijas vēstnieks pie Valsts prezidenta Egila Levita akreditējās šā gada 8. novembrī, Austrālijas vēstnieks – 15. novembrī.

LR Ārlietu ministrijaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com