Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


AL 53. Kultūras dienas

Atklāšanas runa – Dr. Juris Ruņģis, LAAJ prezidija priekšsēdis

Laikraksts Latvietis Nr. 126, 2011. g. 12. janv.
Juris Ruņģis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LAAJ

Rungis

Dr. Juris Ruņģis. FOTO Gunārs Nāgels.

Ļoti cienītās dāmas un augsti godātie kungi, Rīcības komitejas priekšsēde, Anita Andersone un rosīgie Kultūras dienu darbinieki!

Sveicinu jūs Austrālijas latviešu 53. Kultūras dienās un izsaku pateicību, ka esiet izvēlējušies tajās piedalīties.

Kad 1951. gadā Sidnejā organizētāji pulcēja no Eiropas bēgļu nometnēm atbraukušos latviešus, viņi nevarēja iedomāties par kādu spēka avotu izaugs šis pasākums.

Kultūras dienas ir mūsu spēka, vienotības un izturības apliecinājums. Kamēr būsim vienoti, būs Kultūras dienas, un kamēr būs Kultūras dienas, varam sevi uzskatīt par lielu radu pulku.

Rīkošanas un piedalīšanās iemesli un iespējas ir mainījušies pa šiem gadiem. Tomēr visiem gadiem cauri vijas galvenais motīvs: gribam būt kopā, gribam satikties, gribam piedalīties lielākos latviešu pasākumos. Tas sevišķi attiecas uz mūsu jaunatni. Tāpēc, šinīs dienās, lai nebūtu tukši gadi, Kultūras dienas tiek rīkotas pamīšus ar Jaunatnes dienām.

Kā visiem latviešu godiem un svētkiem, Kultūras dienu sagatavošanās laiks ir tik pat svarīgs kā notikums pats. Mēneši ko dziedātāji, dejotāji, aktieri, mākslinieki un citi pavada, gatavojoties uz svētkiem, ir nepieciešami sabiedrības turpinājumam. Šīs aktivitātes rada jaunas draudzības un sadarbības, liekot pamatus turpmākai sabiedriskās dzīves attīstībai.

Latvija, tās kultūra un latviešu valoda ir mūsu kopsauciens. Latvijas republikai vajag draugus visā pasaulē, un mums jāspēlē šī loma, šajā pasaules stūrī.

Kaut gan esam vienoti savos galvenos mērķos, esam arī indivīdi ar ļoti atšķirīgām dzīvēm, nākotnes vīzijām un iespējām. Kultūras dienu dibinātāji varēja tikai sapņot par kādreiz atkal neatkarīgu Latviju, kuras kultūra un valoda viņiem bija jāglabā un jāsargā.

Šodien brīva Latvija ir realitāte un mūsu loma ir citāda. Tomēr gaidīšana uz neatkarību atstāja sekas uz sabiedrību. Vairāk kā paaudze līdz neatkarībai un gandrīz paaudze kopš tās: tas ir ilgs laiks, kurā esam iedzinuši dziļas saknes un veidojuši sarežģītus radu tīklus šinī zemē. Tāpēc, kā sabiedrība, mēs šeit paliksim un rīkosim Kultūras dienas, lai uzturētu mūsu kopību.

Bet pēdējos gados ir jauna parādība. Kopš Latvijas uzņemšanas Eiropas savienībā, un ar to brīvākas ceļošanas un strādāšanas iespējas, ir notikusi ievērojama, labāku ekonomisku apstākļu meklētāju, izplūsme no Latvijas. Daļa no šīs izceļošanas ir arī nonākusi mūsu vidū. Priecājamies par jauniebraucējiem un esam pateicīgi tiem, kuri iesaistās mūsu organizētajā sabiedrībā. Jauni talanti atsvaidzina mūsu darbību.

Tomēr mans personīgais vēlējums viņiem ir: „Neaizmirstiet Latviju un neiedzeniet par daudz dziļas saknes šinī zemē!“ Visiem citiem: „Uzturiet saites ar Latviju un palīdziet, kur un kā variet!“

Apsveicu Anitu Andersoni un viņas čaklos palīgus, kuri ir pūlējušies uzturēt Kultūras dienu tradīciju, bet arī centušies rādīt jaunus ceļus un mērķus. Priecāsimies par viņu sniegumu un mūsu kopējo latvietību.

Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē vārdā man ir liels gods pasludināt Austrālijas latviešu 53. Kultūras dienas atklātas!

Dievs, svētī Latviju!

Dr. Juris Ruņģis
LAAJ prezidija priekšsēdisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com