Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sveicam, vēlējam labu laimi jubilārei!

Geņai Janmeijai – 99

Laikraksts Latvietis Nr. 617, 2020. g. 6. okt.
Astra Kronīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Geņa ar jubilejas kliņģeri – cepēja Astra Kronīte. FOTO Astra Kronīte.

Geņa ar meitu Māru. FOTO Astra Kronīte.

Jurkānu ģimene – Geņa mātes klēpī.

Sveicinām, vēlējam
Jums labu laimi,
Ilgus gadus nodzīvot!

Ar šiem tautas dziesmas vārdiem 25. septembrī prāvs draugu bariņš devās pie Genovevas (Geņas) Janmeijas, lai kopā nosvinētu viņas 99. jubileju. Kaut gan laika apstākļi todien bija pavasarīgi svārstīgi, Geņas labestība iedvesa visos siltumu un omulību.

Geņai Laimes māte šūpulī ir ielikusi daudz labas veltes, vērtīgākās no tām būdamas – veselība un izturība. Geņa savos gados ir ļoti patstāvīga. Viņa dzīvo vēl savās mājās, pati sevi aprūpē, un, kad vajag, meita Māra un znots Devids, kuri dzīvo tuvumā, rūpējās par viņas labklājību. Pateicoties, uzticīgam draugu pulkam, daudzi no kuriem ir Vanadzes un Vanagi, viņa var aktīvi piedalīties latviešu sabiedriskā dzīvē, ilggadīgām draudzenēm izpalīdzot ar transportu.

Geņa izaudzinājusi trīs bērnus – Laimu, Māru un Juri. Par nožēlu vīrs Kārlis mira agri, pirms 40 gadiem. Tagad ģimenes koks sazarojis, un Geņa lepojās ar sešiem mazbērniem un sešiem mazmazbērniem. Dzimšanas dienā gaidīja ziņas par septīto!

Geņa ir īsta ezerzemes meita. Dzimusi Nautrēnos, Jurkānu piecu bērnu ģimenē, viņa iemantoja dziedāšanas mīlestību droši vien no mātes, kurai bijusi ļoti skaista balss. Dziesma ir pavadījusi Geņu visu mūžu. Adelaidē un visā Austrālijā Geņa ir pazīstama gan kā soliste, gan ansambļa Jautrie vecīši dalībniece, gan kā koriste. Viņas sonora balss tūlīt ir atpazīstama, un adelaidieši viņu ir nokristījuši par savu lakstīgalu.

Vēl viena velte, kas ir pavadījusi Geņu visu mūžu ir viņas ticība. Šī ticība ir pamats viņas labdarības darbam, strādājot gan Adelaides un Austrālijas Latviešu katoļu biedrībās, gan Daugavas Vanagos, gan pie Sarkanā Krusta. Katru gadu Geņu var redzēt, piedaloties vanadžu gadskārtējā piparkūku cepšanas akcijā. Tāpat ik gadus, kad jāpako pakas sūtīšanai uz Latviju maznodrošinātām ģimenēm, Geņa ir klāt.

Vienmēr moža, vienmēr runīga ar smaidu uz sejas. Tādu mēs pazīstam Geņu.

Nākamā dienā Daugavas Vanagu namā notika gadskārtējā pankūku cepšanas diena. Nams atkal bija pilns, un cilvēki piepildīja dārzu. Bija prieks redzēt latviešu skolas bērnus un skolotājus namā, kuri arī bija atnākuši baudīt gan gaļas, gan kartupeļu, gan saldo pankūku kalnus. Lai ieturētu Covid19 noteikumus, šogad gardēžiem vajadzēja sēdēt attālināti un veikt pasūtījumu no sēdvietas, atķeksējot savu izvēli uz ēdienkartītes. Čaklās Vanadzes pusdienas tad pienesa klāt. Jāsaka, ka šoreiz buljons bija īpaši gards.

Šajā sarīkojumā arī Geņu atcerējāmies: apsveicām viņu ar dziesmām un lielu ziedu pušķi. Geņa revanšējās, piedāvājot ik katram gabaliņu no savas slavenās tortes. Šogad laikam Geņa bija uzcepusi divas!

Dziedot dzimu, dziedot augu,
dziedot mūžu nodzīvoju.
Visi man labi bija;
kad es pati laba biju.

Šīs latviešu gudrības labi raksturo Geņas mūžu. Novēlam viņai daudz baltu dieniņu, un nākamgad sagaidīt karalienes apsveikumus savā simtgadē!

Astra Kronīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com