Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ivars Štubis no Rīgas

Vasaras sezona ir beigusies

Laikraksts Latvietis Nr. 618, 2020. g. 10. okt.
Ivars Štubis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Uzstāšanās Jūrmalā ar Aneti Porgu. FOTO no Ivara Štubja personīgā arhīva.

Lielā liepa, kas nokrita pie Pētera baznīcas Vecrīgā. FOTO no Ivara Štubja personīgā arhīva.

Stubis_3

Sēnes, no kurām es taisīju savu mērcīti. FOTO no Ivara Štubja personīgā arhīva.

Skats no Ložmetējkalna skatu torņa. FOTO no Ivara Štubja personīgā arhīva.

Puzurs RIBOCA 2 izstādē. FOTO no Ivara Štubja personīgā arhīva.

Sveiki!

Šodien es rakstu no savas gultas. Nav īsti liela griba izkāpt ārā un staigāt pa auksto dzīvokli un slapjajām Vecrīgas ielām. Komunālā sildīšana vēl nav ieslēgta, un vakar gaisa temperatūra nokrita līdz +5°C. Katru dienu es manu mazāk saules un vairāk pelēkus mākoņus. Lielākoties tūristu bari ir pazuduši. Vasaras sezona ir beigusies, un Igaunija un Lietuva atkal ir sarkanajā Covid sarakstā.

Man līdz šim ir paticis Latvijas rudens. Ir ļoti labas iespējas sēņot un var redzēt, ka lapas lēnam sāk krāsoties. Ir bijuši jau stipri vēji, kas nogāza lielo, veco liepu, kas stāvēja Pētera Gaiļa laukumā un gandrīz trāpīja uz restorāna terasei. Daudz lietus, bet kaut kā man viss liekas interesants. Laila man stāsta, ka man būs citas sajūtas oktobrī un novembrī, kad dienas būs patiešām īsas, un slapjdraņķis būs neizbēgams. Man ir tā sajūta, ka šis vispār ir jauns piedzīvojums, un ka man tik bēdīgi nebūs. Dzīvosim, redzēsim.

Runājot par sēnēm, mēs nesen bijām uz sēņu izstādi Latvijas Dabas muzējā, kur mēs nopirkām grāmatu Latvijas lielā sēņu grāmata, un mazliet parunājamies ar autori. Bija interesanti uzzināt, ka Latvijā īstenībā ir ļoti daudzas ēdamas sēņu sugas, un nav nemaz tik daudzas indīgas, kā cilvēki domā. Es izdomāju tad dažas dienas vēlāk braukt viens pats uz Siguldu, meklēt neparastās ēdamās sēnes jauktajā mežā. Vairāki cilvēki mani brīdināja, ka jābūt uzmanīgam, un es apsolīju viņiem, ka būšu ļoti rūpīgs un neēdīšu neko, par ko neesmu pārliecināts. Labi, ka es biju ņēmis to sēņu grāmatu līdzi, jo tiešām tā ir, tik daudzas sugas izskatās ļoti līdzīgas. Beigās es tikai atradu dzeltenas bērzlapiņas, bekas, ēdamās atmatenes un dažas rudmieses. Tiku mājas un taisīju sēņu mērcīti ar kartupeļiem. Laila nebija pilnīgi pārliecināta, ka es biju pareizi identificējis tās sēnes, un ņēma ļoti mazu porciju. Es esmu vēl dzīvs 7 dienas vēlāk. Tad laikam viss būs OK!

Nu ir tā, ka mēs baudām katru saulaino dienu, kas vēl parādās un apceļojam Latviju, kad iespējams. Gan sakarā ar koncertiem, gan pēc sajūtām. Mēs braucam vai ar mašīnu, vai sabiedrisko transportu uz visām Latvijas malām. Koncerti vēl notiek diezgan bieži gan solo un ar grupām, un sakarā ar šiem koncertiem man ir bijusi iespēja atkal ceļot uz Kurzemes pusi, kā arī apciemot Rīgas priekšpilsētas un Jūrmalas rajonus. Biju arī pirmoreiz pie Ložmetēja kalna un baudīju RIBOCA 2 modernās mākslas izstādi, kas notika Andrejostā.

Es turpinu bieži uzstāties ar Aneti Porgu. Un ģitārists Reinis Jaunais izlaidīs jauno albumu oktobrī, kur es ierakstīju dažas basa ģitāras partijas. Laikam viņš arī uzliks vienu no maniem solo skaņdarbiem. Viņam bija intervija Latvijas Radio 1 programmā Monopols otrdien 22. septembrī. Intervija pēc tam būs pieejama LR1 arhīvos. Es ceru, ka viņam pēc albuma atklāšana sanāks vairākas grupas uzstāšanās, kur es arī varēšu piedalīties. Ar Rāmi Riti mēs arī sākam gatavoties ierakstīt nākamo albumu. Gribētu arī ierakstīt Dabas Miera turpinājumu pirms šis gads ir beidzies! Ik pa laikam nāk arī citi kompozīciju un ierakstu darbi. Tad man liekas, ka varēšu iztikt nākamajos mēnešos diezgan OK, pat ja nāks atkal otrais Covid vilnis. Bet šis ir 2020. gads, tad kurš lai zina, kā pasaulē būs pēc pāris mēnešiem.

Esmu dzirdējis, ka Sidnejā mazliet ir atsācis darbību Latviešu nams un ka Adelaidē un Brisbanē arī ir OK. Melburnā vēl ir daudz ierobežojumu, bet iet uz labo pusi. Austrālijā drīz būs vasara; man liekas, tas tāpēc līdz šim ir bijis diezgan mazi Covid skaitļi Latvijā, jo bija vasara. Redzēsim, kas tagad notiks šeit nākamajās nedēļas, jo cilvēki tagad sāk dzīvot daudz vairāk pa iekštelpām.

Man sāk pietrūkt Austrālija, mana ģimene un draugu pūlis. Vairāk tas man šķiet ir tāpēc, jo tiešām vairs nav tik viegli ceļot pa pasauli kā kādreiz bija. Nav tik vienkārši braukt šurp un turp, ja ir kaut kādas ģimenes problēmas, vai sāk pietrūkt cilvēku. Vienkārši daudz kas ir nezināms pašlaik šajā pasaulē, un man liekas, ka tā vēl būs kādu laiku.

Paldies jums visiem Austrālijā, ka jūs turpināt lasīt manus rakstus. Esmu dzirdējis labas atsauksmes no dažiem cilvēkiem un ar lielu prieku turpināšu katru mēnesi kaut ko atsūtīt.

Var mani vienmēr atbalstīt no tālās Austrālijas, klausoties manu muziku uz Spotify, YouTube vai Bandcamp, vai sekot man uz Facebook un Instagram.

Līdz oktobrim!

Ivars Štubis
21.09.2020.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com