Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Annas Ziedares Vasaras vidusskola 2021

Pagaidām plāno, ka notiks kā parasti

Laikraksts Latvietis Nr. 618, 2020. g. 10. okt.
Iveta Laine -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
VV

Annas Ziedares Vasaras vidusskolas saime 2020.gada janvārī. FOTO Lūkas Elberts.

Pavisam nemanot Austrālijas pusē saule ir pagriezusies pretī vasarai. Šajā laikā Austrālijas latvieši parasti ir ļoti rosīgi, jo nāk vasaras brīvdienas un ir iespēja pievērsties latvisku izdarību un latviskas dzīves baudīšanai.

Šogad viss ir iznācis pavisam citādi, kā tik rūpīgi pašā gada sākumā tika plānots.

Ne tikai latviskie pasākumi, bet arī visa parastā ikdienas dzīve visā Austrālijā un pasaulē ir mainījusies. Tiek aizturēta dzīves elpa, lai cīnītos ar Covid 19 slimības izplatīšanos.

Tā arī mēs, Annas Ziedares vasaras Vidusskolas (AZVV) saime, vēl esam neskaidrību priekšā.

Pagaidām plānojam, ka AZVV notiks kā parasti nākamgad mūsu skaistajos Dzintaros no 2. janvāra līdz 16. janvārim. Plānojam Skolotāju dienu 2. janvārī, lai pilnīgi skaidri pārbaudītu visus Covid 19 higiēnas noteikumus un pārbaudītu visas tehniskās un materiālās vajadzības, un tad sagaidītu skolēnu ierašanos 3. janvārī.

Esam ļoti pateicīgi Diasporas skolu ārpus Eiropas gadskārtējam un papildus finansiālajam atbalstam, ko nodrošina Latviešu valodas aģentūra, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programma Valsts valodas politika un pārvalde.

LR Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departaments nu jau vairākus gadus pēc kārtas piešķir arī finansiālo atbalsts tieši mācību spēkiem no Latvijas.

Kā jau mēs visi zinām, uz doto brīdi internacionālā ceļošana nav iespējama. Tā, sadarbībā ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību, strādājam, lai varētu šos piešķirtos līdzekļus izmantot citādi, pielāgotām vajadzībām. Koncentrēsimies uz latviešu valodas, ģeogrāfijas un daļu vēstures stundu, kā arī 5. klases projektu veidošanu virtuāli, ar skolotājiem no Latvijas. Lai mācību stundas varētu notikt virtuāli, mums būs jāiegādājas un daudz vairāk jāizmanto modernā tehnoloģija. Pie tā tagad cītīgi visi strādājam, ieskaitot Latviskās izglītības veicināšanas kooperatīva sabiedrību un Dzintaru valdi.

Liels paldies arī visām mūsu Austrālijas latviešu organizācijām, kuras nesavtīgi atbalsta AZVV gadu no gada.

Darba ir daudz, lai izplānotu attiecīgās stundas, nodarbības, brīvo laiku tā, lai visi dalībnieki jūtās droši, iesaistīti un nodarbināti. Mūsu programmā būs neizbēgamas izmaiņas. Galvenais mērķis, protams, nemainās – latvisku zināšanu, kultūras un dzīves izkopšana. Kā rakstījuši mūsu AZVV dibinātāji Dievam un Latvijai!

Esam ļoti pateicīgi visiem, par atbalstu un kopā strādāšanu!

Uz doto brīdi vēl paliek tikai pats svarīgākais jautājums – kāda būs situācija Austrālijā sakarā ar Covid 19 izplatīšanos un drošību. Oktobra beigās ir paredzēts, ka Viktorijas iedzīvotāji par to tiks informēti, jo līdz šim Viktorija ir pilnīgi slēgta, un tad arī tiks nolemts, kur un kā notiks AZVV 2021.

Iveta Laine, AZVV vadītāja
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com