Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Balsis“ Austrālijā

Iespaidi un atmiņas

Laikraksts Latvietis Nr. 618, 2020. g. 10. okt.
Sintija Usāne un Lūcija Dalbiņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Balsis

Jauniešu kora BALSIS koristi pie Rīdženta (Regent) teātra Melburnā. FOTO Roberts Birze.

Jauniešu kora BALSIS koristi Adelaidē ar Adelaides latviešu jauktā kora diriģenti Lilitu Daenki. FOTO no Sintijas Usānes personīgā arhīva.

Sintija Usāne „Moonlit Sanctuary“ netālu no Melburnas. FOTO Roberts Birze.

Sadziedāšanās saviesīgs vakars Melburnā. FOTO no Sintijas Usānes personīgā arhīva.

Lūcija Dalbiņa Sidnejā. FOTO no Lūcijas Dalbiņas personīgā arhīva.

Šī gada sākumā Jauniešu koris BALSIS no Latvijas viesojās Austrālijā un sniedza koncertus Sidnejas, Melburnas un Adelaides gan latviešu centros, gan austrāliešu publikai. Dalāmies ar BALSU dziedātāju atmiņām par viesošanos Austrālijā.

Mēs ceram, ka mums būs iespēja atkal satikties!

Laiku, ko pavadījām Austrālijā, atceramies ar pašām siltākajām atmiņām – brīnišķīgie cilvēki, daba un, protams, vasara laikā, kad Latvijā vēl valdīja ziema.

Īsi pēc atgriešanās mājās arī mūs sasniedza pandēmijas vilnis, un pasaule burtiski apstājās. Kora mēģinājumi uz laiku tika pārtraukti. Laiku pa laikam tikāmies Zoom, lai vismaz virtuāli satiktos un aprunātos. Bet jāsaka, ka par laimi jau maijā saslimstība mazinājās un ierobežojumi tika mīkstināti, tāpēc kultūras dzīve pamazām sāka atjaunoties, protams, joprojām ievērojot piesardzību.

Atgriežoties pie Austrālijas brauciena, ir patīkami atmiņā pārcilāt visus notikumus un koncertus, kas piedzīvoti. Jāsaka, ka katra apmeklētā pilsēta bija īpaša un neatkārtojama, līdz ar to arī koncerti mums sniedza dažādas emocijas. Sidnejā pirmos koncertus sniedzām pāris dienas pēc ierašanās Austrālijā un visspilgtāk atmiņā iespiedies ir karstums, kas tajā dienā valdīja pilsētā. Pat vietējie atzina, ka tik karsta diena sen nav piedzīvota. Un korim Balsis tieši šajā dienā bija jāsniedz koncerts baznīcā, kur nebija gaisa kondicioniera. Lai kaut nedaudz atvieglotu dziedāšanu, ļoti operatīvi kora kleitas nomainījām uz ko vieglāku, velkot kora t-krekliņus un svārkus. Neraugoties uz valdošo karstumu, koncerts bija ļoti emocionāls. Mēs bijām pagodināti dziedāt gan Austrālijas latviešiem, gan austrāļiem, kas uzņēma mūsu koristus ģimenēs.

No mūsu viesošanās laika Melburnā visspilgtāk atmiņā ir palicis tieši jautrais Sadziedāšanās vakars pēc koncerta Melburnas Latviešu namā. Manuprāt, tā bija visforšākā un vislatviskākā sadziedāšanās visā brauciena laikā. Vietējie latvieši spēlēja dažādus mūzikas instrumentus, un mums atlika vien baudīt pasākumu un pievienoties kopdziedāšanai! Izvērtās ļoti sirsnīgs un aizkustinošs pasākums, kas vēl vairāk saliedēja mūsu koristus ar Melburnas latviešiem.

Koncertiem Adelaidē piemita jau nedaudz sentimentāla noskaņa, jo zinājām, ka pavisam drīz būs jāatgriežas Latvijā. Varbūt tāpēc visspilgtāk atceros koncertu Adelaides baznīcā, kur, skanot dziesmām latviešu valodā, arī daudziem dziedātājiem acīs sariesās asaras, jo klausītāju acīs bija redzams, cik viņiem ļoti mīļa ir šī valoda un latviešu tauta. Vienmēr satiekoties ar latviešiem, kas dzīvo tālumā, mēs vēl vairāk spējam novērtēt to, cik varam būt lepni savā zemē un runāt un dziedāt savā valodā!

Gribam sūtīt jums vismīļākos sveicienus no Latvijas, un ceram, ka pavisam drīz šī satraucošā situācija būs beigusies, un jums atkal būs iespēja visiem tikties klātienē! Vēlreiz vislielākie paldies visiem, visiem, kas mūs uzņēma savās mājās un ģimenēs un kas iepazīstināja ar Austrāliju. Jūs dzīvojat ļoti skaistā zemē, un mēs ceram, ka mums būs iespēja atkal satikties!

Ar sveicieniem,

Sintija Usāne
Laikrakstam „Latvietis“

* * *

Paldies!

Kā vienu no visaizkustinošākajiem brīžiem atceros koncertā Sidnejas Latviešu namā. Starpbrīdī pirms koncerta otrās daļas pie mums koristiem ģērbtuvē ienāca kāds kungs gados, kurš stāstīja, ka Latvijā pēdējo reizi bijis ļoti sen jaunībā un ka uz koncertu ieradies no liela attāluma ārpus Sidnejas. Viņš tik sirsnīgi pateicās mums par to, ka viņam bija iespēja dzirdēt mūsu skaisto dziedāšanu viņa dzimtajā valodā.

Tajā mirklī bija iespēja novērtēt to, ka tas, kas man ir parasts koncerts, kādam var nozīmēt tik daudz. Pēc tam otrajā daļā dziedāšanai nu jau bija pavisam citas sajūtas, it sevišķi, kad mums pievienojās sidnejieši, kuriem tas arī bija īpašs un ilgi gaidīts notikums. Paldies!

Ar cieņu,

Lūcija Dalbiņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com