Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kas notiek Melburnas Latviešu ciemā?

Oktobrī plaši svinamas dienas

Laikraksts Latvietis Nr. 623, 2020. g. 11. nov.
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

„Oktoberfest“ svinības. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

„Oktoberfest“ svinības. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Austrālijas futbola pēcpusdiena. No kreisās stāv Andris Ziedars. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Austrālijas futbola pēcpusdiena. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Arī oktobrī Latviešu Ciema Aprūpes nama ļaudis satikās divās raibās tematiskās pēcpusdienās – viena bija 7. oktobrī un otra – 21. oktobrī. Šoreiz gan tās bija plaši svinamas dienas, ne vien Ciema aprindās, bet tādas, kuras svin un izbauda plašāk pasaulē.

„Oktoberfest“

Iedzīvotāji tika laipni sagaidīti 7. oktobra pēcpusdienā Ciema Lielajā zālē. Galdi un arī katrs krēsls bija pušķoti ar Vācijas karoga krāsu lentām – sarkano, dzelteno un melno. Arī tērpi sarīkojuma vadītājiem bija sagādāti īpaši, lai viss kopā radītu Oktoberfest svinībām raksturīgo gaisotni. To vēl vairāk paspilgtināja vācu dziesmas, rādīti video no Oktoberfest svinībām, stāsti par šiem svētkiem un noslēgumā viktorīna. Ik pa laikam tika uzdziedātas alutiņu slavējošas dziesmas no īpaši šai dienai sagatavotas dziesmu grāmatas. Iedzīvotāji raiti atbildēja uz viktorīnas jautājumiem, kas nemaz nebija viegli, un balvās daudzi saņēma mazas čipšu paciņas.

Kad alus bija baudīts, uzkodas bija apēstas, dziesmas izdziedātas, tad Ciema ļaudis, sakot lielu paldies, nesteidzīgi devās projām.

Austrālijas futbola pēcpusdiena

Ak, cik skaisti ir šie krāsainie baloni, uz kuriem futbolu komandu simboli! Un raibās šalles, karogi un krāsainās lentas pie sienām.

Arī šogad, 21. oktobrī, šie svētki bija Andra Ziedara pārziņā. Andris vienmēr šo pēcpusdienu rīko ar lielu degsmi! Vispirms Andris izstāstīja un uzskatāmi parādīja, kuras komandas šogad spēlēs finālā. Abu komandu plakāti bija piestiprināti pie dēļa, un iedzīvotājiem bija iespēja piedalīties iespējamo vinnētāju uzminēšanā. Lidija izvēlējas KAĶUS, bet Ingrīda Houka (Hawke) izvēlējās kā uzvarētājus – TĪĢERUS.

Tad Andris pastāstīja, ka sensenos laikos arī aborigēni bija spēlējuši bumbu, to sperot un ķerot. Toreiz bumba bija veidota no posuma ādas. Un nu šī tradīcija ir pārņemta Austrālijā, spēlējot mūsdienu Austrālijas futbolu gan ar citādāku bumbu! Tad Andris no savas somas izņēma vīstoklī sasietu kažokādu un kopā ar pārējiem darbiniekiem nodemonstrēja kā toreiz notika bumbas speršana, mešana un ķeršana.

Vēlāk arī daudzi darbinieki piedalījās vinnētāju uzminēšanā, veidojot savu totalizatoru un ar nepacietību gaidīja svētdienas fināla spēles rezultātus... TĪĢERI pārliecinoši sasita KAĶUS, un visu laimestu vinnēja Ciema darbiniece Lāra Baumane!

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com