Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Stāsta Zane Mellupe no Šanhajas

Šanhajas latvieši šogad pirmie pasaulē, kas atzīmē 18. novembri

Laikraksts Latvietis Nr. 624, 2020. g. 18. nov.
Zane Mellupe -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latviešu tikšanās Šanhajā. FOTO no Zanes Mellupes personīgā arhīva.

No kreisās: LR vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa un Zane Mellupe. FOTO no Zanes Mellupes personīgā arhīva.

Zane Mellupe un LR vēstniece Ķīnā Maija Manika. FOTO no Zanes Mellupes personīgā arhīva.

Austrumu sakāmvārds vēsta: Ja cilvēki tikušies vienreiz, tad tie, iespējams, tiksies arī otrreiz, bet, ja tie tikušies divreiz, noteikti tiksies arī trešoreiz. Šis gads man pandēmijas dēļ pagājis praktiski ārpus Šanhajas mājām, astoņus mēnešus ar dēlu tiku runājusi tikai caur interneta sakariem... Tādā laikā, kad visa komunikācija notiek galvenokārt virtuālajā vidē, katri personiskie sakari ir ārkārtīgi svarīgi. Varētu teikt – trīskārt svarīgāki nekā senāk.

Mana dzīve un projekti Itālijā neapstājās. Paguvu daudz izdarīt Itālijas-Ķīnas diplomātisko sakaru pusgadsimta jubilejas sakarā – tas arī bija viens no iemesliem, kālab īsi pirms pandēmijas ierados Milānā. Un tagad varu no sirds priecāties, ka Romā 9. oktobrī satikos arī ar mūsu vēstnieci Solvitu Āboltiņu, lai gan abas bijām ļoti aizņemtas un pat Itālijas īpašos apstākļos sēdēt uz vietas neiznāca nedz viņai, nedz man. Tā bija ļoti silta saruna Latvijas vēstniecībā, kurā es kārtējo reizi izjutu, cik ļoti mums, ārpus Latvijas dzīvojošiem latviešiem, ir svarīga saite ar dzimteni.

Kad pēc lidojuma no Romas un divu nedēļu karantīnas beidzot atgriezos Šanhajā, man atkal palaimējās, jo varēju satikt Latvijas vēstnieci Ķīnā – Maiju Maniku. 4. novembrī tikšanās ar viņu mums, saujiņai Šanhajas latviešu, bija kā sava veida Valsts svētku atzīmēšana. Mēs faktiski bijām pirmie latvieši pasaulē, kas atzīmē 11. un 18. novembri.

21. novembrī – Latvijas valsts svētku mēnesī – mēs, Šanhajas latvieši, tomēr mēģināsim sapulcēties vēlreiz.

Mēs – latvieši Ķīnā, salīdzinot ar citām diasporām, esam kā diasporas stīdziņa, bet man gribas, lai nekad un nekur nepazūd būtiskais vārds – savējie, lai kur arī mēs dzīvotu un strādātu.

Zane Mellupe
Speciāli laikrakstam „Latvietis“



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI







Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com