Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pulkveža Viļa Januma Balva

Šogad piešķirta sidnejietim Viktoram Sīkajam

Laikraksts Latvietis Nr. 624, 2020. g. 18. nov.
Ināra Sīkā -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Sporta kopas „SPARS“ darbinieki, no kreisās Toms Veidners un Viktors Sīkais, saņemot balvu no DV Sidnejas nodaļas priekšsēdes Ināras Sīkā. FOTO Gundega Zariņa.

Januma_balva_2

Vilis Janums.

1974. gadā, atzīmējot Daugavas Vanagu organizācijas ilggadīgā priekšnieka Viļa Januma 80. dzimšanas dienu, Daugavas Vanagu centrālā valde nodibināja Pulkveža Viļa Januma fondu. Viļa Januma devums ir ievērojams DV organizācijas dibināšanā, izveidošanā un vadīšanā bez pārtraukuma pirmos 25 gadus. Ņemot vērā viņa dziļo interesi par latviešu jaunatnes audzināšanas darbu svešumā un citas rūpes par latviešu tautas un tās nacionālā gara saglabāšanu, DV Centrālās valde no fonda līdzekļiem var piešķirt balvu latviešu sabiedrības darbiniekiem, kam izcili nopelni jaunatnes audzināšanai.

2020. g. 3. oktobrī DV Sidnejas nodaļas pusdienās nodaļas priekšsēde Ināra Sīkā ziņoja pusdienu apmeklētājiem, ka 2020. gadā DV Centrālā valde ir piešķīrusi Viļa Januma balvu sporta kopas SPARS priekšniekam Viktoram Sīkajam. Sporta kopa SPARS, Viktora vadībā jau 34 gadus ir piedāvājusi Sidnejas latviešiem sporta apmācības, izklaidi un draudzību. Daugavas Vanagu organizācija novērtē Viktora uzņēmību un neatlaidību, regulāri rīkojot dažādas sporta dienas, ieskaitot basketbola, galda tenisa spēles un peldēšanu.

Sporta kopa SPARS pieņem visus, sākot ar 3 gada vecuma līdz 85 gadu vecumam, un tieši tie, kam nav latviešu valoda, jūsmo un priecājās par iespēju piedalīties draudzīgās spēlēs ar citiem latviešiem, jo grib piedzīvot latvisko piederības sajūtu un draudzību. Sports nešķiro! Katrs bērns var pamest bumbu vai noskriet 25m, un, piedaloties sportā, veidojas labsajūta un lepnums dalībniekiem un skatītājiem. Vecāki, kuri paši piedalījās SPARA organizētajās sporta nodarbībās jaunībā, tagad ved savus bērnus un mazbērnus. Sports ir spējis veidot draudzības un iesaista ģimenes ar latvisku izcelsmi no visām paaudzēm un dažādiem apstākļiem. Saņemot balvu, Viktors Sīkais pateicās un ziedoja saņemto naudas balvu EUR 1000 apmērā sporta kopas SPARS darbam.

Liels paldies Viktoram, un novēlam spēku un izturību sporta kopai SPARS, turpinot šo vērtīgo darbu!

Ināra Sīkā
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com