Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Covid-19 antirekords

Saslimušo skaits Latvijā strauji pieaug

Laikraksts Latvietis Nr. 626, 2020. g. 2. dec.
LR Veselības ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

26. novembrī Latvijā diemžēl sasniegts jauns antirekords – iepriekšējā diennaktī atklāts līdz šim lielākais Covid-19 gadījumu skaits – 898. Savukārt slimnīcās ievietoti 94 Covid-19 pacienti, kopumā slimnīcās patlaban ārstējas 489 slimnieki ar Covid-19. Šie dati liecina, ka ārkārtējās situācijas pagarinājums ir realitāte un atsevišķās slimnīcās jau šobrīd ir sarežģīti nodrošināt visus veselības aprūpes pakalpojumus.

„Šīs dienas lielie saslimšanas rādītāji ir nopietns signāls. Ja noteiktie drošības pasākumi netiks ievēroti, nākamais solis jau būtu dienas stacionāru darbības apturēšana, lai nodrošinātu palīdzību Covid-19 slimniekiem,“ norādīja veselības ministre Ilze Viņķele. Ja saslimstība turpinās strauji izplatīties un netiks ievēroti drošības pasākumi, stingrāki ierobežojumi būs jāattiecina ne tikai uz atsevišķām pašvaldībām, bet jau uz visu valsti. Tādēļ jau tagad ir jāmazina sociālie kontakti, neatkarīgi no tā, kurā pašvaldībā cilvēks dzīvo. „Nevieni ārēji ieviesti ierobežojums, nebūs efektīvi, ja mēs paši savās ikdienas izpausmēs tos neievērosim. Rūpēsimies par to, lai mēs nekļūstam par inficēšanās avotu,“ skaidro veselības ministre.

Būtiski, ka no visiem jaunatklātajiem pozitīvajiem gadījumiem mazāk nekā 20% nav slimības simptomu. Atgādinām, ka inficētais cilvēks var inficēt citus 2 dienas pirms simptomu parādīšanās, tāpēc svarīgi ievērot visus drošības pasākumus. Bet 14% no pozitīvajiem gadījumiem nedēļu vēlāk tiek stacionēti ar smagu slimības gaitu, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Būtiski, ka vēl šobrīd ir iespēja nodrošināt pilnvērtību neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanu, taču, šis iespējas nav bezgalīgas, situāciju iezīmē Liene Cipule, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore. Viņa arī aicina iedzīvotājus uz sapratni, un situācijās, ja ir nepieciešams saņemt kādu neatliekamu medicīnisku palīdzību, ir jābūt gataviem, ka tā tiks realizēta citā slimnīcā, nekā ierasts. Savukārt, tie Covid-19 pacienti, kuri ārstējās mājās, aicināti regulāri sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai nepieciešamības gadījumā zināt, kad jāsauc neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, nevis pašiem jādodas uz stacionāru.

LR Veselības ministrijaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com