Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


VV noslēguma koncerts

Vasaras vidusskolas koris, izstādes un ludziņa

Laikraksts Latvietis Nr. 129, 2011. g. 1. febr.
L.D. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
VV

Annas Ziedares Vasaras vidusskolas koris. FOTO Pēteris Strazds.

Vasaras vidusskolas orķestris. FOTO Pēteris Strazds.

Tautas dejas. FOTO Pēteris Strazds.

„Dzintaru“ valdes priekšsēdis Dāvids Dārziņš. FOTO Pēteris Strazds.

Vasaras vidusskolas direktore Lilita Daenke un Artūrs Uškāns. FOTO Pēteris Strazds.

Jaunieši pulcējās Adelaides Latviešu nama Tālavas Lielajā zālē sestdien, 22. janvārī jau no rīta. Divarpus nedēļas ir pagājušas. Visi jaunieši ir ļoti daudz mācījušies. Eksāmeni latviešu valodā, vēsturē, ģeogrāfijā un ticības mācībā ir nolikti. Par to nav vairs jādomā. Visa enerģija ir veltīta noslēguma koncertam.

Noslēguma koncertu atklāja Dr. Pēteris Strazds, LAAJ vicepriekšsēdis. Skolotāji tad izdeva katram skolniekam liecības. Daži saņēma balvas par vislabākajām sekmēm savās studijās, citi par sportošanu vai uzvarēšanu šaha turnejā. Apsveikumi ienāca rakstiski vai mutiski no vairākām organizācijām, kas apsveica skolas saimi ar 37. VV norisi. Pirms īsa starpbrīža, arī VV pārzine tika pie vārda.

Starpbrīdī varēja apskatīt jauniešu darbus. Mākslas darbi, gleznojumi vai no māliem taisīti, austas prievītes un interesanti klases darbi.

Otrā daļa sākās ar īsu, bet asprātīgu ludziņu, ko iestudēja Klāra Brūvere. Redzējām modernu variāciju latviešu pasakai par trīs dēliem. Jaunākais muļķītis, kas beigās atrada laimi.

Pēc tam uznāca diženais Vasaras vidusskolas koris. Lilitas Daenkes vadībā jaunieši nodziedāja vairākas skaisti aranžētas tautas dziesmas divbalsīgi vai četrbalsīgi. Tad pievienojās Artūrs Uškāns – iemīļotais mūziķis un skolotājs no Daugavpils. Viņa vadībā koris dziedāja ritmiskas dziesmas, un pavadījumus spēlēja Vasaras vidusskolas orķestris. No koristiem varēja just prieku un cieņu, dziedot latviešu dziesmas. Apbrīnojami, cik daudz šie jaunieši varēja iemācīties tikai divarpus nedēļās! Koris un orķestris ļoti labi skanēja. Visa publika par koncertu jūsmoja un pieprasīja atkārtojumus.

L. D.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com