Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Video stāstu „Taisīšu tiltu pār plašu jūru...“ skatoties

„Vārdu sakot, pirmklasīgs sarīkojums“

Laikraksts Latvietis Nr. 627, 2020. g. 9. dec.
Reneka Hart -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Taisīšu tiltu pār plašu jūru...“. Kadrs no video.

Šī gada Covid apstākļos, kad mums visiem pietrūkst tuvība un parastās kulturālās izpriecas, ar tehnoloģiskiem līdzekļiem panākam pieņemamu alternatīvu. Satiekamies virtuāli Zoom un līdzīgos portālos. Skaidrs, ka ideāli tas nav, toties labāk nekā nesatikties.

Virtuāls liktenis bija šogad Valsts Svētkiem 2020. Ko no tādiem sagaidīt?

Vārdu sakot, pirmklasīgs sarīkojums. Raidījums bija interesants, skaisti filmēts dažādās pasaules malās un veikli salikts. Karogu ceļš par tukšo, kluso Latviešu namu un pazīstamo St. Kildas apkārtni aizkustinoši pasvītroja mūsdienu Covid laika dzīves apstākļus.

Plašās virtuālās iespējas tika labi izmantotas – no amatpersonu apsveikumiem Latvijā, Japānā un Melburnā, līdz Pētera Saulīša tēlojumam – kā Baumaņu Kārlis (Latvijas himnas autors), kas bija ierakstīts senlaiku sēpijas brūnos toņos. Virtuāli pat dziļāk varējam iepazīties ar balvu saņēmējiem nekā normālos apstākļos.

Solveiga Silkalna, stāvēdama zālājā pie Rīgas pils, teica skaistu, interesantu un aizkustinošu goda runu. Atceroties skolas dienas Melburnā, viņa jautāja, kāpēc mums censties paturēt latvietību, ja australizēties būtu vieglākais ceļš.

Skatoties apsveikumus no šeit dzimušajiem un augušajiem skolas bērniem un vērojot to cīņu ar latviešu valodu, pierāda, cik grūti tas tiešām ir.

Vēl grūtāk ir tiem, kas ieprecējušies cittautās. Ar laiku tie, kas nav cieši piesaistīti mūsu sabiedrībai, attālinās un eventuēli pazūd. Kaut tiem latviskā sirds klusāk pukst, tā tomēr pukst. Diemžēl tā ir realitāte, un tādā ceļā mēs zaudējam daudzus, jo ceļš atgūt to, kas tiem kādreiz pūrā bijis, nav viegli. Tāpēc liels prieks bija redzēt angļu valodā subtitrus 2020. sveicienam.

Uz karstām pēdām laidu to tālāk draugiem, kuru bērni atsvešinājušies, un arī austrāļu draugiem, kas izturējuši latvietības ātro kursu.

Liels paldies Anitai Andersonei un visiem, kas palīdzējuši filmas tapšanā. Malači!

Reneka Hart
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com