Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu tautasdziesmu lietotne „Tautasdziesmas“

Paplašināta un atjaunināta

Laikraksts Latvietis Nr. 629, 2020. g. 22. dec.
Arnis Gross -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Tautasdziesmas_1

Latviešu tautasdziesmu lietotne „Tautasdziesmas“.

Latviešu lietotne Tautasdziesmas, kas sākotnēji tika izstrādāta Latvijas simtgadei par godu, šī gada decembrī ir izlaista jauna paplašināta versija. Ar lietotnes palīdzību bez interneta pieslēguma visās viedierīcēs (Android, iPhone un iPad platformās) var piekļūt kopumā 200 populāru latviešu tautasdziesmu tekstiem un meldijām.

Lietotnē ir pieejamas populārākās un visbiežāk dziedātās latviešu tautasdziesmas dažādās kategorijās – saulgriežu, bērnu, rotaļu, karavīru, latgaļu, līvu, kāzu un citās. Lietotnē arī apkopoti YouTube video ieraksti ar latviešu tautasdziesmām. Lietotne kalpo latviešiem visā pasaulē kā resurss mācību stundās, ikdienā atmiņas atsvaidzināšanai, kā arī palīgs izklaides pasākumos.

Lietotne Tautasdziesmas ir domāta visām paaudzēm – jauniem iemācīt dziesmu meldijas un tekstus un pieaugušajiem atsvaidzināt atmiņu, ja kāda tautasdziesma piemirsusies, vai nav bijusi zināma. Lietotne ir unikāla ar tās universālo pieejamību tautasdziesmām jebkurā vietā pasaulē (arī bez internet pieslēguma). Lietotāji aicināti lietotnes veidotājiem ierosināt savus mīļākos tautasdziesmu videoklipus, kas pieejami YouTube; tos izstrādātāji pievienos, lai lietotne kļūtu par saistošu audiovizuālu rīku.

Komandā bija lielāka: Ivars Štubis, kas iespēlēja un ierakstīja 100 jaunas tautasdziesmas (MP3). Bija jānodrošina, ka kvalitāte ir ļoti laba, bet faila lielumi pavisam mazi ātrdarbībai. Lietotne arī darbojas bez interneta. Olivers Gross – programmētājs (izveidoja utilītprogrammu, kas nodrošinās nākotnes dziesmu papildinājumus), Laila Grosa – mājaslapa (tautasdziesmas.com), dizains, sociālo mēdiju mārketings; Daina Grosa – redaktore, projekta rakstītāja; Arnis Gross – projekta menedžers, programmētājs, testētājs, kā arī vēl divi Latvijas latvieši, programmētāji, kas palīdzēja nodrošināt, ka šī lietotne darbosies vairāk nekā 50 000 dažādās Android un iOS (iPhone, iPad) viedierīcēs.

Lietotne izskatās vienkārša, bet ir ļoti funkcionāla; daudz sarežģītais ir paslēpts, un tāpēc viss projekts ilga gandrīz 3 mēnešus.

Lietotne izstrādāta firmā DekSoft, kura arī radījusi citas izzinošas un izglītojošas latviešu lietotnes: Kas Kas Ko?, Latvian Nouns, Latvian Verbs, Lociņš un Vārdenīte.

Projekta izstrādi atbalstījušas PBLA un Kultūras ministrija.

Tuvāka informācija:
info@tautasdziesmas.com
https://tautasdziesmas.com

Arnis Gross
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com