Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Muzejs piedāvā

Izspēlē viktorīnu un dodies orientēties Vecrīgā BEZ MAKSAS!

Laikraksts Latvietis Nr. 654, 2021. g. 16. jūnijā
Muzejs „Latvieši pasaulē“ -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Muzejs un pētniecības centrs Latvieši pasaulē šosezon (no jūnija līdz augustam) piedāvā izspēlēt dubultspēli! Vispirms piedalies īsā viktorīnā un tad dodies aizraujošā orientēšanās spēlē pa Vecrīgu, izmantojot gan aplikāciju Actionbound, gan arī savu asprātību un radošumu!

Muzeja sagatavotā orientēšanās Rīga 1944 ir nodarbība pilsētvidē, kas palīdz izprast, kāda bija Latvijas iedzīvotāju dzīve Otrā pasaules kara laikā. Orientēšanās dalībnieku uzdevums ir atrast norādītās vietas Vecrīgā un Rīgas centrā un veikt uzdevumus, liekot lietā piedāvāto vēsturisko informāciju, loģisko domāšanu, kā arī apkārtnē esošās zīmes un objektus.

Lai dotos orientēšanās piedzīvojumā pa Vecrīgu, sākumā atbildi uz 6 viktorīnas jautājumiem par Latvijas galvaspilsētu 1944. gadā: https://ej.uz/Riga_1944

Izspēlējot viktorīnu, tiks dota piekļuves saite uz orientēšanās spēli Rīga 1944 aplikācijas Actionbound mājaslapā. Saglabā viktorīnas beigās piedāvāto saiti un, kad esi gatavs uzsākt spēli Vecrīgā, atver to savā mobilajā telefonā!

Spēles pamatinformācija

Orientēšanās Rīga 1944 ir paredzēta dažāda vecuma interesentiem. Grupas lielums: 2 – 6 dalībnieki.

Katrai komandai orientēšanās izpildei ir nepieciešams viens viedtelefons ar navigācijas iespējām, ieinstalētu bezmaksas lietotni ActionBound un uzlādētu bateriju.

Vēlamais orientēšanās sākums – Rātslaukums. Orientēšanās aptuvenais ilgums: 90 – 120 min.

Muzejs aicina ievērot visus SPKC ieteiktos drošības noteikumus COVID-19 vīrusa ierobežošanai – ieturiet 2 m distanci, mazgājiet rokas un izmantojiet Apturi Covid aplikāciju!

Muzeja sagatavotā spēle pilsētvidē Rīga 1944 pilnīgi noteikti sniegs jaunas zināšanas, izcels nenojaustas kopsakarības un rosinās atklāt izceļošanas vēsturi un Rīgu no cita skatupunkta. Turklāt tas viss svaigā gaisā, bez maksas un paša izvēlētā kompānijā!

Orientēšanās aktivitāte pilsētvidē Rīga 1944 pēctecīgi turpina muzeja 2019. gadā veidoto izlaušanās spēli un izstādi Bēgļu gaitās. Šobrīd orientēšanās uzdevumi ir tikuši pārstrādāti, tos papildinot ar plašāku informāciju gan no muzeja un pētniecības centra Latvieši pasaulē krājuma un Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas muzeja krājuma, gan arī no Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālās datubāzes Zudusī Latvija.

Orientēšanās spēlē Rīga 1944 iekļautie personīgie stāsti un attēli ir tikai maza daļa no simtiem tūkstošu stāstiem un attēliem, kas ir atrodami Latvijas trimdas paaudzē – vairāk par 170 000 Latvijas iedzīvotāju nonāca Vācijā Otrā pasaules kara beigās.

Ar plašāku informāciju par piedāvājumu ir iespējams iepazīties muzeja Latvieši pasaulē mājaslapā vai, rakstot uz riga1944@lapamuzejs.lv.

Esam arī Facebook: @Riga1944.

Uz tikšanos Rīgas ielās!

Muzeja „Latvieši pasaulē“ komandaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com