Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Dzintari“ gaida!

Annas Ziedares Vasaras vidusskolas plāni

Laikraksts Latvietis Nr. 654, 2021. g. 16. jūnijā
Iveta Laine -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
VV2015

LVA_IZM

Covid slimības izplatīšanās rezultātā pagājušajā gadā, pirmo reizi Annas Ziedares Vasaras vidusskolas (AZVV) vēsturē, skola Dzintaros tika atcelta. Mēs tomēr gada gaitā esam daudz darījuši un vēl turpinām darīt. Viens projekts bija AZVV himnas videoieraksta veidošana, liels paldies Aijai Dragūnai un Lukasam Elbertam. Ja vēl to neesat redzējuši, tas ir pieejams mūsu Facebook lapā. Strādājam pie mūsu mājas lapas, mācību programmas papildināšanas un papildinātām tehnoloģijas izmantošanas iespējām, kā arī, sadarbībā ar skolotājiem Latvijā, veidojam AZVV skolēniem nelielus uzdevumus gada gaitā.

Pateicoties Latvijas atbalstam, jo skolas darbību līdzfinansē Latviešu valodas aģentūra no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas Valsts valodas politika un pārvalde, mums ir bijusi vienreizēja iespēja iegādāties datorus klašu telpām, kopā ar nepieciešamo tehnoloģiju virtuālām stundām un mūzikas stundām, jaunu drukātāju, grāmatas mācību stundām un interešu grupām. Ar šo finansiālo palīdzību esam varējuši iegādāties vairākas nepieciešamas mēbeles mācību klasēm, kā arī materiālus mākslas stundām.

Esam saņēmuši arī atbalstu no LR Kultūras ministrijas tieši mūsu kora vajadzībām. Liels paldies arī visām mūsu Austrālijas latviešu organizācijām, kuras jauno paaudzi uzskata par svarīgu Austrālijas latviešu sabiedrības daļu un gadu no gada atbalsta AZVV.

Tā, ir atkal pienācis laiks sākt domāt par nākamo Annas Ziedares Vasaras Vidusskolu. Mūsu pieņemtā, gadiem izstrādātā un pieredzētā plānošana un gatavošanās attiecīgam skolas gadam ir bijusi daudz jāpārdomā un jāpārstrādā. Covid slimības izplatīšanās un lielais posts ir mainījis dzīvi kā cilvēkiem visā plašajā pasaulē, tā arī mums – Austrālijā. Mēs tomēr neesam zaudējuši cerību un spēku. Gluži otrādi, esam piemērojušies apstākļiem, atradušu interesantus un neietus ceļus, kā veidot nākamo AZVV vispusīgu, interesantu un aktuālu. Valoda, kultūra, dziesma, mīlestība pret savu izcelsmi nav iznīcināma. Tā ir dzīva daļa no mūsu dzīves. Šīs latviskās domāšanas un dzīves izprašana un vērtēšana, latviskās kopības izjušana ir AZVV uzdevums.

Līdz ar to, ka Austrālijas robežas internacionālai ceļošanai ir slēgtas, vēl nav skaidrs, vai skolotāji un viesi no Latvijas varēs nākamgad strādāt mūsu skolā. Gatavojamies uz to, ka klases notiks virtuāli un vairāk tiks izmantoti vietējo skolotāju un palīgu spēki. Man jāatzīst, ka mūsu pašu vidū ir izcili skolotāji, mākslas un mūzikas pasniedzēji, cilvēki, kuri dziļi novērtē latviskās identitātes spēku.

Ļoti ceram, ka visi varēsim tikties Dzintaros, un mūsu laiks AZVV tikts pavadīts bez lielām bažām par saslimšanu, jo kā jau visi no pieredzes zinām, ja Covid parādās Austrālijā, tad īsā laikā viss pilnīgi mainās, kā tas tikko notika Melburnā.

Informēsim tuvāk par nākamo AZVV oktobra vidū.

Iveta Laine,
AZVV vadītāja
Laikrakstam „Latvietis“

www.azvv.org.au
https://www.facebook.com/AnnasZiedaresVV/Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com