Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Tokijas olimpiskās spēles

3x3 basketbola pulkā arī latvieši!

Laikraksts Latvietis Nr. 660, 2021. g. 28. jūlijā
Renārs Buivids -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

2018 Eiropas Sudrabs. No kreisās: Agnis Čavars, Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis, Edgars Krūmiņš. FOTO Renārs Buivids.

2010 „Barons“. No kreisās: Raimonds Feldmanis, Agnis Čavars. FOTO Renārs Buivids.

Latvijas 3x3 basketbola izlase – Agnis Čavars, Nauris Miezis, Edgars Krūmiņš, Kārlis Pauls Lasmanis – startēs Tokijas olimpiskajās spēlēs, pretendējot uz vēsturē pirmo medaļu komplektu šajā jaunajā disciplīnā. Latvijas 3x3 basketbolisti pirmās spēles aizvadīs sestdien, 24. jūlijā, bet dienu iepriekš tieši Agnis Čavars būs viens no diviem Latvijas olimpiskās delegācijas karognesējiem.

2017. gadā 3x3 basketbols, kas iepriekš bija pazīstams kā strītbols vai ielu basketbols, tika iekļauts 2020. gada olimpisko spēļu programmā. Debijas reizē tikai pa astoņām valstīm gan vīriešiem, gan sievietēm piecu dienu turnīrā no 24. līdz 28. jūlijam Tokijas Aomi Urban Sports Park izveidotajā laukumā cīnīsies par čempionu titulu.

Vīriešu konkurencē četras komandas pa tiešo garantēja vietas Tokijas turnīrā. Līdz ar to saimniekiem japāņiem pievienojās arī Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3x3 basketbola Pasaules valstu ranga labākās izlases – Serbija, Ķīna un Krievijas Olimpiskā komiteja. Pēc sekmīgas dalības olimpiskās kvalifikācijas turnīros ceļazīmes uz Japānu ieguva arī Nīderlande, Polija, Latvija un Beļģija.

Astoņas komandas vispirms aizvadīs apļa turnīra, labākās divas izlases pa tiešo iekļūs pusfinālā, bet trešās līdz sestās vietas īpašnieces izslēgšanas turnīru sāks ar ceturtdaļfinālu. 28. jūlijā tiks kronēti pirmie olimpiskie čempioni.

Šis Latvijas izlases klasiskais kvartets tika izveidots 2017. gadā, īstenojot komandas menedžera Jāņa Āres un Ghetto Basket izveidotajā Raimonda Elbakjana idejas par konkurētspējīgu sastāvu sekmīgiem startiem starptautiskajā arēnā. Puiši ne nekurienes – tā Latvijas kvartetu nosauca YouTube tiešraižu komentētājs, redzot Latvijas izlases triumfu Eiropas kausa finālturnīrā 2017. gadā Nīderlandē. Latvieši pusfinālā uzveica leģendāros Serbijas 3x3 basketbolistus, bet cīņā par zelta medaļām uzvarēja Slovēniju.

Latvijas 3x3 basketbolistu medaļu bagāžā nākamo gadu laikā tika pievienots Eiropas kausa sudrabs Rumānijā un Pasaules kausa sudrabs Nīderlandē. 2020. gada decembrī Krūmiņš, Čavars, Lasmanis un Miezis kā klubu komanda Rīga triumfēja arī FIBA Pasaules tūres finālā Saūda Arābijā.

Visi četri Latvijas izlases spēlētāji 3x3 basketbolā ienāca no 5:5 basketbola, dažādu iemeslu dēļ nolemjot neturpināt profesionālo karjeru klasiskajā basketbolā. Interesanti, ka 2010. gadā Čavars un Latvijas 3x3 izlases treneris Raimonds Feldmanis kā spēlētāji kļuva par Latvijas Basketbola līgas čempioniem leģendārā Barons sastāvā. Triumfu sekmēja arī Rīgas kluba slavenais ģenerālmenedžeris Andris Vanags, kurš 2008. gadā piedalījās Austrālijas Latviešu meistarsacīkstēs basketbolā, pārstāvot Spars komandu.

Tokijas olimpisko spēļu 3x3 basketbola kalendārs un rezultāti: https://play.fiba3x3.com/events/44cecb26-c953-425a-a8b2-dcf879407ac8

Renārs Buivids

Aktuālais info par Latvijas 3x3 basketbolu atrodams Facebook lapā 3x3basketbolaFans, kā arī raksta autora Instagram kontā rb32lv.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com