Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Likteņdārza Draugu aleja

Personalizēto bruģakmeņu skaits sasniedzis 30 tūkstošus

Laikraksts Latvietis Nr. 661, 2021. g. 4. aug.
Elīna Bīviņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Sandra Kalniete pasniedz apliecību Aļiftinai Rāzmanei. FOTO Kokneses fonds.

Likteņdārza Draugu aleja. FOTO Kokneses fonds.

Liktendarzs_2v

Likteņdārza Draugu alejā sagaidīts jubilejas bruģakmens – pēc kārtas 30 tūkstošo personalizēto bruģakmeni jūlija nogalē iegādājusies salaspiliete Aļiftina Rāzmane.

Jubilejas bruģakmens īpašnieci šonedēļ sveica Kokneses fonda padomes priekšsēdētāja, Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete, kura Aļiftinai Rāzmanei pasniedza apliecinājumus par ģimenei iegādātajiem bruģakmeņiem, kā arī dāvināja Likteņdārzam veltīto Latvijas Bankas piemiņas monētu.

Aļiftina Rāzmane, Likteņdārza atbalstītāja: Man vienmēr paticis Likteņdārzs – tā ir īpaša vieta, kur būt vienotiem. Nodoms izmantot unikālo iespēju un ierakstīt savu vārdu Draugu alejā bija jau sen un nu to beidzot realizēju, iegādājoties bruģakmeņus savai ģimenei, arī vīram un meitai. Akmeņi ar mūsu vārdiem Draugu alejā tiks ieklāti rudenī un šī gada 18. novembrī – Latvijas valsts svētku dienā – mēs noteikti būsim Likteņdārzā, lai redzētu savus vārdus ierakstītus Latvijā.

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Kokneses fonda padomes priekšsēdētāja: Bruģakmens ir veids, kā ļoti personiski piedalīties Likteņdārza veidošanā un katrs, kurš iegādājas bruģakmeni, lai tajā iegravētu savu, savas ģimenes locekļu, draugu vai kolēģu vārdus, kļūst par Likteņdārza atbalstītāju un draugu. Draugu alejā ikviens kādam cilvēkam veltītais bruģakmens ir unikāls, bet Rāzmanu ģimenei šis ziedojums nesis vēl papildus gandarījumu, kas droši vien kļūs par šīs ģimenes stāstu.

Draugu aleju, kas ir 8 m plata un ap 200 m gara, iecerēts visā garumā noklāt ar bruģakmeņiem, kas izzāģēti no Latvijas laukakmeņiem – katrā akmenī latīņu alfabēta burtiem ierakstīts viena cilvēka vārds un uzvārds. Jauno bruģu ieklāšana Draugu alejā notiek divas reizes gadā – pavasarī un rudenī, un pašlaik aleja ar personalizētajiem bruģakmeņiem noklāta vairāk nekā 60 metru garumā.

Pielikumā pievienoti foto no jubilejas bruģakmens apliecinājuma pasniegšanas un Likteņdārza Draugu alejas.

Par Likteņdārzu

Likteņdārzs ir unikāla, par ziedojumiem veidota piemiņas vieta, kas pēc pasaulē pazīstama Japānas ainavu arhitekta Šunmjō Masuno (Masuno Shunmyō) projekta un arhitekta Andra Kronberga uzraudzībā top uz salas Daugavā pie Kokneses. Likteņdārzu aizsargā 2018. gadā Saeimā pieņemts īpašs Likteņdārza likums.

Likteņdārzs top kā gaišas atceres dārzs, kur svinēt latviešu tautas izturību un gara spēku. Tas veltīts visu latviešu piemiņai, kuri 20. gadsimtā gājuši bojā vai cietuši svešu varu dēļ. Dārzs apvieno izcilu kultūrainavu, arhitektūru ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas krāšņumu.

Nodibinājums Kokneses fonds
Elīna BīviņaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com