Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


#dziedundejo2021

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises

Laikraksts Latvietis Nr. 661, 2021. g. 4. aug.
Inga Vasiļjeva -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
SkoluJaunatnesDzDSv

#dziedundejo2021 vēstnesis diriģents Arvīds Platpers Ķekavā 28 jūnijā. FOTO Kaspars Teilāns.

„Saulesvija“ Olainē 28. jūnijā. FOTO Kaspars Teilāns.

Noslēgusies mūsdienu dejas koncertstāsta „Augstāk par zemi” filmēšana

Rīgā noslēdzas ceļš „Saulesvija“

Turpinās izstāde „Radi rotājos“

Turpinās Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norišu #dziedundejo2021 filmēšanas process – svētdien, 25. jūlijā, noslēdzās koncertstāsta Augstāk par zemi filmēšana, noslēgsies arī ceļš Saulesvija, bet VEF Kultūras pils trijos stāvos ir skatāma skolu jaunatnes vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstāde Radi rotājot.

Mūsdienu deju koncertstāsta Augstāk par zemi filmēšana notika teju mēnesi, tajā piedalījās 95 mūsdienu deju kolektīvi ar aptuveni 1500 dalībniekiem pārstāvot dažādus deju stilus. Filmēšana notika 19 pašvaldībās, tās rezultāts – koncertstāsts tiks rādīts Svētku informatīvā partnera Latvijas Televīzijas ēterā š.g. rudenī. Mūsdienu dejas notikuma tapšanā piedalās skolu jaunatne no 1. līdz 12. klasei, to veido mākslinieciskā vadītāja Annika Andersone, režisors Sandis Kalniņš, literārā koncepta autore Lolita Muižniece, muzikālais vadītājs Uldis Timma, tērpu konsultante Madara Botmane, bet lieluzveduma noslēguma daļā dejotājiem pievienojas grupa Tautumeitas, izpildot kā savas, tā arī citu latviešus mūziķu skaņdarbu aranžijas.

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mūsdienu deju lielzuveduma koncertstāsta ar mūsdienu dejas un latviešu tautas rotaļu palīdzību tiks izdzīvots 7 vērtības, katra no tām – augt skaistumā, atbildībā, radošumā, gudrībā, līdzjūtībā, draudzībā un mīlestībā, – būs citādāka, gan kā rotaļīga dziesma ar deju, gan kā vārdu un skaņu savirknējums, gan pamācoša, gan arī dziļi nopietna.

„Uzvedumā varēs redzēt pasaulē vispopulārokos deju novirzienus, kas jauniešiem ir ļoti svarīgi, jo gribas iekļauties pasaules kopīgajā telpā, tomēr arī šajā laikmetīgajā ainā ir iespējams izcelt un saglabāt piederību savām tradīcijām – Latvijā radītas mūzikas, tērpiem, pie sen zināmām un izkoptām rotaļām, kas pielāgoties mūsdienu deju kontekstiem,” stāsta mākslinieciskā vadītāja Annika Andersone. „Pandēmija ir ietekmējusi mūsu darbu un ieceres – rezultātā nebūs lielformāta uzvedums Ķīpsalā, bet tiksimies katrs savā pašvaldībā. Koncerta radošā komanda brauc ciemos pie kolektīviem, lai klātienē nofilmētu dejotājus un viņu izpildījumu, ko savīs koncertfilmā, saglabājot uzveduma māksliniecisko ieceri un mūsdienu deju dažādību.“

12. jūlijā sākās un šonedēļ noslēgsies Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norišu #dziedundejo2021 vērienīgais notikums Saulesvija: no tradicionāla klātienes notikuma svētku dalībnieku gājiena Rīgā, laikmeta nosacījumu vadīts tas aizvijas daudz garāku ceļu, līdzīgi kā pats Svētku tapšanas stāsts ir izvērties par sarežģītu ceļu trīs gadu garumā.

Katras dienas videoapskati būs redzami Svētku mājaslapā nacgavilet.lv, Svētku profilā digitālajā platformā Youtube: (https://www.youtube.com/nacgavilet), kā arī sabiedrisko mediju platformā lsm.lv, savukārt septembrī pirmizrādi piedzīvos ilggadējā Svētku atbalstītāja LMT veidotā dokumentālā filma. Katras Saulesvijas dienas fotoreportāžas skatāmas te: https://flickr.com/photos/dziediundejo2015/albums

Svētku kopējo programmu veido 15 dažādas norises kora dziedāšanā, vokālajā mūzikā, instrumentālajā mūzikā, dejā, vizuālajā un vizuāli plastiskajā mākslā, folklorā. Norises plānotas pašvaldībās, pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai, ārtelpās. Jebkurā svētku norisē dalībnieku skaits ir no 1 līdz tajā brīdī valstī atļautajam skaitam, nenotiek plaša pulcēšanās, nav plānoti centralizēti mēģinājumi un garš mēģinājumu process. Norises tiks iemūžinātas videoierakstos. Visi videomateriāli tiks nodoti Rakstniecības un mūzikas muzejam topošās Dziesmu un deju svētku ekspozīcijas vajadzībām kā spilgta 21. gs. Liecība.

Inga Vasiļjeva,
XII Latvijas Skolu jaunatnes

dziesmu un deju svētku Sabiedrisko attiecību vadītāja
2021. gada 26. jūlijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com