Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Jauna stipendija Vītolu fondā

To dibina Banku augstskolas rektore Līga Peiseniece

Laikraksts Latvietis Nr. 661, 2021. g. 4. aug.
Dāvids Rubens -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
VitoluFonds

Līga Peiseniece. FOTO Vītolu fonds.

Jūlijā, demonstrējot spēcīgu līderību, tālredzīgu domāšanu un sirdsgudru attieksmi pret apkārtējo pasauli, stipendiju dibinājusi Banku augstskolas rektore, Dr.sc.admin., asociētā profesore Līga Peiseniece.

Līga Peiseniece ieguvusi maģistra grādu matemātikā, kā arī sabiedrības vadībā Latvijas Universitātē. Pēc augstskolas absolvēšanas strādājusi E. Kauliņa Lielvārdes vidusskolā par matemātikas skolotāju, vēlāk par personāla speciālisti Valsts ieņēmumu dienestā un personāla vadītāju Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas reģionālajā iestādē. Banku augstskolā L. Peiseniece docē kopš 2005. gada, savukārt no 2011. gadā darbojusies kā studiju prorektore. 2020. gadā ievēlēta par Banku augstskolas rektori. Paralēli profesionālajiem pienākumiem 2011. gadā aizstāvējusi promocijas darbu, iegūstot doktora zinātnisko grādu uzņēmējdarbības vadīšanā. 2017. gadā ievēlēta Banku augstskolas asociētā profesora amatā.

Papildus tiešajiem uzdevumiem L. Peiseniece pārstāv Banku augstskolu vairākās sabiedrībai nozīmīgās jomās – iesaistās darba grupā Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības veicināšanai un Junior Achievement Latvija*, organizētajos pasākumos skolu jauniešu uzņēmējdarbības attīstīšanai, vada nodarbības vidusskolu jauniešiem par nākotnes profesijām un nepieciešamajām prasmēm.

Šajā pasaulē nav nekā līdzvērtīga patiesam atbalstam. Atbalstīt nozīmē pievienoties. Vienoties idejā, iecerē; vienot sabiedrību un cilvēkresursus. Visbiežāk atbalsts ir horizontālas plūdmaiņas, kuru iespaidā tā vai citādi atrodamies, retāk vertikāls gaismas stars, kas mudina, aicina un inspirē. Līgas Peisenieces akadēmiskie sasniegumi jau paši par sevi ir iedvesmas avots, bet spēja pievienoties, pieslēgties jaunu cilvēku nākotnes ceļam tos tikai paspilgtina.

Daloties pārdomās un personīgajā pieredzē, ziedotāja Līga Peiseniece teic: „Esmu daudziem cilvēkiem pateicīga par savu izaugsmi – manai ģimenei, skolotājiem, kolēģiem un draugiem, kuri dāvājuši padomus, laiku, iedrošinājuši un atbalstījuši. Esmu centusies atbalstīt jauniešus, kuri mērķtiecīgi attīsta sevi. Tāpēc augstu vērtēju Vītolu fondu, kura darbam pateicoties, Latvijas mērķtiecīgie jaunieši saņem atbalstu izglītībai.“

„Laikā, kad notiek straujas pārmaiņas sabiedrībā un ekonomikā, arvien pieaug vajadzība pēc izglītotiem un uzņēmīgiem cilvēkiem. Bet vēl vairāk ir vajadzīgi gudri vadītāji un uzņēmēji, kuri spēj iedvesmot citus cilvēkus un vadīt cilvēkus un procesus šajos apstākļos. Strādājot piecpadsmit gadus Banku augstskolā, man ir bijusi lieliska iespēja satikt daudz jaunos līderus Banku augstskolā, kuri jau studiju laikā ir jau ir uzsākuši vadīt uzņēmumus, struktūrvienības, projektus, nevalstiskās organizācijas un iesaistās politikā. Redzu, cik lielas pūles jaunieši iegulda, lai apvienotu kvalitatīvas studijas ar darbu un sabiedrisko aktivitāti, un to paveiktu maksimāli labi. Vēlos atbalstīt Banku augstskolas studentu – līderi, kurš ar savu darbību sniedz būtisku ieguldījumu sabiedrības labā. Ticu, ka šodienas studenti – līderi ir labākas Latvijas nākotnes veidotāji!“ savu izvēli dibināt stipendiju pamato Peisenieces kundze.

Nekas tik labi neliecina par cilvēka briedumu un personības rakstura noturību kā viņa spēja paraudzīties uz pasauli un tajā notiekošo no malas, piefiksējot un pēcāk cenšoties uzlabot apkārtējo stāvokli. Reizēm līderība iegūst aprises tikai cilvēku domās vai vārdos, bet Līgas Peisenieces proaktīvā darbība un tās sociālais raksturs, dibinot stipendiju, vēlreiz apliecina, ka viņai līderība ir nevis kauzāla sakritība, bet dzīves veids, kas uz augstākiem ideāliem mudina arī līdzās esošos! Līga ir rektore, kas zina ne tikai to, cik svarīga ir cilvēkresursu vadība, bet arī cilvēcisks atbalsts!

Sirsnīgs paldies stipendijas dibinātājai Līgai Peiseniecei!

Dāvids Rubens
Vītolu fonds
www.vitolufonds.lv
7.07.2021.



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI






Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com