Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Sydney via Siberia“

Grāmata par izturību, sīkstumu, izdzīvošanu, nežēlību, vainas apziņu, mīlestību, uzupurēšanos, piedošanu, identitāti un dzīves jēgu

Laikraksts Latvietis Nr. 661, 2021. g. 4. aug.
Vija Sieriņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Grāmatas „Sydney via Siberia“ vāks.

Tie ir vārdi no manas tautas,
Un dziesma man arī no tās,
Un es zinu, neviens manā vietā
To nedziedās.
(Renārs Kaupers)

Tikko kā iznākušās grāmatas autore Ināra Strunga dzimusi un augusi Sidnejā, kādu paaudzi vēlāk ir, kā kādreiz Ilze Kalnāre ieklausījusies ar sirdi savu radinieku un citu tautas brāļu likteņstāstos par viņu pārdzīvojumiem ne tik senā pagātnē un radījusi savu dziesmu – visiem pieejamu romānu, kas jau no paša sākuma ievelk lasītāju savos valgos, ne vien aptveroši atspoguļojot mūsu nesenās vēstures notikumus, izvadājot lasītāju pa savu dzimto pilsētu kā pieredzējis gids, bet arī attēlojot atsevišķo personu jūtas, darbību un problēmas, kas tām dzīves gaitās radušās, pārceļot šo personu pārdzīvojumus vispārcilvēciskā, morāliskā, pat zinātniskā plāksnē. Tā kā autores aprakstīto laiku esmu pati izdzīvojusi, varu teikt, ka viņa to ir ļoti labi izpratusi.

Rakstot angliski, viņa ar Artūra Kroplija (Arthur Cropley) palīdzību ir ne vien palaidusi plašajā pasaulē mūsu Lāčplēsi, kā arī neatkarīgās Latvijas tēva Raiņa pārveidoto Spīdolu, bet arī iepazīstinājusi pasauli ar to necilvēcību, zem kuras cieta latviešu tauta (un ne vien tā vien) zem Padomju Savienības jūga, kas varēja sacensties ar to, ar ko 2. Pasaules kara laikā kļuva slavena Hitlera vadītā Vācija. Līdz ar to viņa arī latviešu tautas likteņstāstu ir paspējusi piekārt pie lielā zvana.

Kā grāmatas varoņi tika galā ar viņiem piešķirto likteni, lai katrs lasītājs izgudro pats. Ceru, ka viens otrs, grāmatu lasot, tur atradīs savai dzīvei pa vadlīnijai, jo šī grāmata galu galā ir par izturību, sīkstumu, izdzīvošanu, nežēlību, vainas apziņu, mīlestību, uzupurēšanos, piedošanu, identitāti un dzīves jēgu, un līdz ar to tā ievietojas pasaules lielo grāmatu pulkā.

Grāmata viegli lasās, un tā varētu būt ļoti piemērota mūsu jaunajai audzei, kas ir paradusi vērties savos telefoniņos un lieki nekavēt laiku ar lasīšanu. Tajā iegrimstot, neviens vien jaunais lasītājs arī varēs iemācīties pareizrakstību, jo tur mana gadiem ilgi trenētā acs tikai uz beigām ieraudzīja vienu kļūdu – vienam vārdam bija pazudis pēdējais burts!

Vēlu labu lasīšanu!

Vija Sieriņa
Laikrakstam „Latvietis“

Ināra Strungs SYDNEY VIA SIBERIA, MoshPit Publishing, 2021,
PO Box  4363 Penrith, NSW, 2750Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com