Reinis Dancis -

Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sāra Blicava. FOTO Basketball Australia.

Latviešu izcelsmes basketboliste Sāra Blicava pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm pēdējā brīdī saņēma uzaicinājumu pārstāvēt Austrālijas sieviešu valstsvienību, tā saucamos – Opals.

Sāru no šī brīža var iekļaut Austrālijas latviešu basketbola bagātajā vēsturē, kas sākas ar Ingu Freidenfeldu (valsts vienības kapteinis 1956. gadā Melburnā un 1960. gadā Romā), Juri Danci (1956. gadā Melburnā un 1960. gadā Romā), Pēteri Bumberu (1956. gadā Melburnā), Miķeli Danci (1964. gadā Tokijā un 1968. gadā Meksikā), Verneru Lindi (1964. gadā Tokijā un 1968. gadā Meksikā) un Sāras tēvu – Andris Blicavu (1976. gada Monreālā).

Visi pieci: Freidenfelds, brāļi Danči, Linde un Andris Blicavs spēlēja basketbolu ar Adelaides Latviešu Sportu / Adelaides Sporta Kluba (ASK).

Sāra Blicavs

Blicavas augums ir 189 cm un spēlē viņa ieņem uzbrucējas pozīciju. Viņa ir divkārtēja Austrālijas Sieviešu basketbola līgas (WNBL) čempione (Bendigo Spirit 2014. g. un Southside Flyers 2020. g. sastāvā) un pirmo reizi iekļuva Opals sastāvā 2013. gadā.

2015. gadā viņa kļuva par Okeānijas čempioni, spēlējot Opals vienībā, un izcīnīja sudrabu 2017. gadā un bronzu – 2019. gadā FIBA Āzijas kausa izcīņā.

Diemžēl 2017. gadā 10. novembrī, spēlējot pret WNBL Adelaide Lightning, viņa traumēja labo celi, ievainojot ceļa krustenisko saiti, satriecot ceļgala menisku un salaužot ceļgalu (ruptured Anterior Cruciate Ligament ACL, ripping the meniscus root of the bone and fracturing her kneecap). Šī iemesla dēļ viņa nevarēja piedalīties 2018. gada Commonwealth Games un 2018. gada FIBA Sieviešu Basketbola Pasaules Kausā. Pēc ceļa operācijas un smaga 13 mēnešus gara atveseļošanās laika, Sāra atgriezās uz laukuma.

2021. gada 2. augustā Tokijas olimpisko spēļu sieviešu basketbola turnīrā ceturtdaļfinālā iekļuva Opals ar 96:69 (22:24, 23:20, 23:8, 28:17) uzvaru pret Puertoriko izlasi. Blicava laukumā pavadīja piecas ar pusi minūtes un guva divus punktus, kā arī izcīnīja divas atlecošās bumbas zem groza.

Ar šo uzvaru Opals ceturtdaļfinālā pretinieki bija stiprā ASV komanda, un diemžēl 4. augustā ASV izlase ar 97:78 uzvarēja un turpinās cīņu par olimpisko zeltu. Šajā spēlē Blicava atradās 10 minūtes, gūstot divus punktus un iemetot divas bumbas zem groziem.

Sāras ģimene un mēs varam būt ļoti lepni par Sāras panākumiem. Cerēsim, ka atkal redzēsim viņu Opals uniformā 2022. gada pasaules čempionātā, kurš notiks (cerams!) Sidnejā no 22. septembra līdz 1. oktobrim.