Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Kate, kas gribēja kļūt par vectēvu“

Iznāk Signes Viškas un Elīnas Brasliņas bilžu grāmata

Laikraksts Latvietis Nr. 662, 2021. g. 11. aug.
Alīse Nīgale -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LielsUnMazs

Grāmatas „Kate, kas gribēja kļūt par vectēvu“ vāks.

Grāmatas atvērums.

Bērnu grāmatu izdevniecība Liels un mazs laiž klajā bilžu grāmatu pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem un viņu ģimenēm Kate, kas gribēja kļūt par vectēvu, ko uzrakstījusi Signe Viška un ilustrējusi Elīna Brasliņa.

Grāmata stāsta par aizrautīgo un apņēmīgo Kati un viņas mierpilno vectēvu. Mazajai meitenei piemīt temperaments un vēlme nekavējoties rīkoties, lai piepildītu savas ieceres. Lēmumu pieņemšana viņai neprasa liekas pārdomas. Taču viņa apbrīno vectēva prasmi dzīvot rāmi un mierīgi, ieturot nemainīgu dzīves ritmu. Šo vecuma viedo vienkāršību Kate sauc par vectēvu pasauli un vēlas būt tajā piederīga, tādēļ atrod asprātīgus paņēmienus, lai ārēji līdzinātos vectēvam. Vectēvs pieņem šos spēles noteikumus un ļauj meitenei justies kā īstam vectēvam.

Šī grāmata ir Signes Viškas (1997) debija bērnu literatūrā. Autore studējusi vācu filoloģiju un piedalījusies Literārās akadēmijas darbnīcā, ko vadīja Inga Žolude. Viņa tulko, raksta stāstus, un kopš 2019. gada darbojas Radio NABA.

Māksliniecei Elīnai Brasliņai jau ir pieredze ātras dabas un straujas rīcības meiteņu tēlu veidošanā: tādas ir gan viņas Mimmi no animācijas filmas un komiksa Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi, gan detektīve Poga no Luīzes Pastores grāmatu sērijas Mākslas detektīvi. Katei viņa atradusi neatkārtojamu, spilgtu vizuālo raksturojumu, kam palīdz izvēlētā krāsu zīmuļu tehnika – vairākkārt pārvelkot līnijas, ilustrācijās radīts dinamikas un ņirboņas iespaids. Mazā Kate ir īsts sprādziens, bet viņas vectēva lielais augums ar to kontrastē un pauž mieru.

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.

Izdevniecības Liels un mazs grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības mājas lapā www.lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos Latvijā.

Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālo tīklu kontos:
facebook.com/lielsunmazs un
instragram.com/lielsunmazs

Alīse Nīgale,
izdevniecības „Liels un mazs” direktoreAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com