Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Zvaigžņu festivāla noslēgumā

Aleksandrs Antoņenko un Xylem Trio

Laikraksts Latvietis Nr. 662, 2021. g. 11. aug.
Iveta Vēvere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LSO

„Xyem Trio“. No kreisās Rihards Zaļupe, Oskars Petrauskis, Raimonds Petrauskis. FOTO Publicitātes foto.

Liza Kereselidze. FOTO Publicitātes foto.

Aleksandrs Antoņenko. FOTO Publicitātes foto.

Augsta beigās ar Xylem Trio koncertu 26. augustā un maestro Gintara Rinkeviča diriģētu Aleksandra Antoņenko solo koncertu 27. augustā Liepājas koncertzālē Lielais dzintars noslēgsies 29. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, ko rīko Liepājas Simfoniskais orķestris.

Ceturtdien, 26. augustā, plkst. 20 ar īpašu Gijas Kančeli koncertprogrammu uz Zvaigžņu festivāla skatuves Lielajā dzintarā kāps Xylem Trio mūziķi – pianists Raimonds Petrauskis, saksofonists Oskars Petrauskis un sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe un uzlecošā Gruzijas džeza zvaigzne Liza Kereselidze.

Gruzijas meistara Gijas Kančeli ģēnijs spēcīgi iedvesmojis gan Xylem Trio mūziķus, gan džeza dziedātāju Lizu Kereselidzi. Viņa kopš bērnības dzīvojusies ar dižā komponista melodijām, un mūzikas studiju virzienā viņu virzījis pats meistars. Koncerta kodolā ir Latvijas trio teicamā saprašanās ar Kančeli melodijām. Savulaik tapušo Xylem Trio albumu pats komponists novērtēja sevišķi augstu, elektroniskā vēstulē pauzdams sajūsmu par to, ka tā viņa mūziku neviens un nekad vēl nav spēlējis. Koncertā varēs baudīt Kančeli melodijas, kas komponētas teātra izrādēm un kinofilmām, toskait slavenākie numuri – dziesma no filmas Mimino un savulaik lielajā savienībā ļoti populārās teātra izrādes Hanuma.

Piektdien, 27. augustā plkst. 20 kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un maestro Gintaru Rinkeviču Lielajā dzintarā koncertēs viens no pasaulē vispieprasītākajiem tenoriem – Aleksandrs Antoņenko.

Monumentālā populāras opermūzikas programmā Aleksandrs Antoņenko iemiesosies Antiņa lomā Žilinska operas Zelta zirgs slavenajā ārijā, pārtaps par vētru plosīto Otello un azarta apsēsto Hermani, viņš būs arī staltais mistiķis Loengrīns, greizsirdīgais ceļojošā teātra vadonis Kanio un trakā mīlā iededzies Čileas Arlietes Federiko, bet visām šīm kaislībām galā būs Lehāra brīnumdaiļā dziesma Dein ist mein ganzes Herz* no operetes Smaidu zeme. Savukārt tikai orķestra sniegumā koncerta ievadā skanēs Rosīni operas Vilhelms Tells dzirkstošā uvertīra, būs arī Masnē operas Taīda skaistā intermēdija, Vāgnera operas Loengrīns spārnojošais trešā cēliena ievads, kā arī Čaikovska un Leonkavallo operu instrumentāli fragmenti.

Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas visās Biļešu Paradīzes kasēs un https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/2681.

Plašāka informācija par festivālu atrodama Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapā www.liepajassimfoniskais.lv.

Atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.

Iveta Vēvere,
Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja
2021. gada 6. augusts

* Vācu val. – Visa mana sirds ir Tava.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com