Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Baltā laukuma“ programmas papildinājums

Audio ekskursija „Latvijas Nacionālās operas nama vēsture“

Laikraksts Latvietis Nr. 662, 2021. g. 11. aug.
Irbe Treile -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LNOB

LNO vēstures ekskursijas karte. FOTO Publicitātes foto.

Vides objekta Baltais laukums programmu papildinājusi operas vēsturnieka Mikus Čežes veidotā audio ekskursija Latvijas Nacionālās operas nama vēsture. Šajā aizraujošiem faktiem piepildītajā un asprātīgajā ceļojumā ap operas ēku un vairāk nekā simts gadu senā pagātnē ikviens interesents ir aicināts doties jebkurā diennakts laikā. Ekskursija pieejama lietotnē un vietnē izi.travel.

Pastaigas laikā klausītāji uzzinās, kam un kad radās drosmīgā doma par jauna teātra celtniecību, kā izcēlās lielais ugunsgrēks, kā tika nodalīta publika, kur atradās Alus pagrabs un kur operas kases, kādēļ skulptūru Nimfa kādā agrā rītā bija apsēdušas mušas un bites, kā arī daudz citu interesantu faktu. Stāstījums pievēršas arī vairākām spožām personībām, kam veltīti pieminekļi ap operu, viņu vidū ir komponists Alfrēds Kalniņš, diriģents Leonīds Vīgners, baleta premjers Māris Liepa. Kā pienākas operas žanram, ekskursiju papildina arī vairāki muzikāli iestarpinājumi.

Audio ekskursija Latvijas Nacionālās operas nama vēsture bez maksas jebkurā laikā pieejama lietotnē un vietnē izi.travel: https://ej.uz/operasnamavesture. Lai to noklausītos, nepieciešams mobilais tālrunis ar interneta pieslēgumu. Pastaigas garums ir aptuveni 650m, kam nepieciešamas 40-50 minūtes.

Kā lietot audio ekskursiju?

– Atveriet interneta vietni izi.travel vai lejuplādējiet tāda paša nosaukuma lietotni.

– Meklētājā ierakstiet nosaukumu Latvijas Nacionālās operas nama vēsture vai norādiet atrašanās vietu – Rīga – un meklējiet starp piedāvātajiem rezultātiem.

– Jūs varat ekskursiju klausīties tiešsaistē vai, ja nevēlaties izmantot internetu pastaigas laikā, audio ekskursijas varat iepriekš lejuplādēt savā telefonā (datu apjoms – 51Mb). Klausoties ekskursiju tiešsaistē, lietotne fiksēs Jūsu atrašanās vietu, palīdzot orientēties.

– Uzspiežot uz katra no piedāvātajiem punktiem, noklausieties sagatavoto stāstu. Sekojiet kartei, lai nokļūtu nākamajā punktā.

Irbe Treile,
Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītājaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com